BİZİ TAKİP EDİNANCIENT ALIENS

Bölümler

2. Sezon / 6. Bölüm | ALIEN DEVASTATIONS
If ancient aliens visited Earth, were they responsible for catastrophes, wars and other deadly disasters to control the fate of the human race? The story of the Great Flood sent by deities to destroy civilizations exists in many prehistoric cultures. There are ancient descriptions of extraterrestrial battles that caused wide-scale destruction, and even reports of UFOs lurking in the shadows of recent natural disasters. The Book of Revelations and the Dead Sea Scrolls describe a future apocalyptic battle between good and evil that will destroy our world. Are these ancient texts proof that aliens are hostile and planning a violent return? Or might they be our saviors, ensuring our survival as a species during times of devastation?


2. Sezon / 7. Bölüm | GODS & ALIENS
Mitler ve efsaneler, uzun zamandır güçlü tanrıları, mutant devleri ve korkunç canavarları tanımlayan fantastik hikayeler olarak görülmüştür. Fakat çok uzak mesafelerle ayrılmış bu kadar çok farklı kültür, neden aynı hikayeleri anlatıyor? Mitlerin ve efsanelerin, gerçekten de dünyayı ziyaret eden kadim uzaylılardan kaynaklanıyor olması mümkün mü? Eski metinler, insanlarla etkileşime giren, bilgelik ve teknoloji sunan, hatta kadınları hamile bırakan uzaylılarla ilgili hikayelerle dolu. Mitolojinin yarı tanrıları, uzaylı ve insan ırkının ortak çocukları olabilir mi? Eğer öyleyse, uzaylılar, insanlığın evrimini hızlandıran, uygarlığımızın gelişmesini sağlayan ve bugün bizi biz yapan Kayıp Halka olabilir mi?


2. Sezon / 8. Bölüm | MYSTERIOUS PLACES
Gizemli yerler, dünyanın her yerinde bulunabiliyor ve açıklanamayan UFO'lar, genellikle bu mistik alanların yakınlarında yer alıyor. Ünlü Bermuda Şeytan Üçgeni'nde uçaklar ve gemiler açıklanamayan bir şekilde ortadan kayboluyor. Meksika’daki Ölü Bölge’de yer alan tuhaf manyetik anormallikler, sadece füzeleri rotalarından saptırıp düşürmekle kalmıyor, meteorları da gökyüzünden çekiyor. Peru’daki Puerta De Hayu Marca’da bulunan kaya duvarına oyulmuş eski kapının, başka dünyalara açılan bir geçit olduğuna inanılıyor. Markawasi platosu, eski ve gelişmiş bir uygarlık tarafından geride bıraktığı iddia edilen tuhaf kaya oluşumlarıyla doludur. Bunlar gibi benzeri yerlerin ortak noktası nedir? Kadim dünya dışı varlıkların da, bu gizemli yerler hakkında bilgi sahibi olmaları mümkün mü?


2. Sezon / 9. Bölüm | ALIEN CONTACTS
Esrarengiz ziyaretler… Semavi haberciler… Yakın temaslar… İnsanlığın başlangıcından beri göksel varlıklarla etkileşime giren insanlardan bahsedilir. Bu karşılaşmaların pek çoğu ahlaki, felsefi ve sanatsal ilhamlarla sonuçlandı. Fakat bu karşılaşmalar, cehennemden gelen ruhani varlıkları veya başka dünyalardan gelen dünya dışı varlıkları da kapsıyor mu? Kutsal kitaplar Tanrı'nın sözleri mi yoksa gelişmiş uygarlıklar tarafından gönderilmiş kullanma kılavuzları mı? Jeanne d’Arc’a İngiliz ordusunu nasıl yeneceğini kim söyledi, azizler mi yoksa dünya dışı varlıklar mı? Hindistanlı genç bir çocuk, bir Hindu tanrıçasından ileri düzey matematiksel formülleri öğrenmiş olabilir mi? Amerikalı bir asker, uzaylı bir hava aracına dokunduğunda ne mesajı aldı? Kadim uzaylı teorisi doğruysa, başka dünyalardan gelen varlıklar, bizim yararımız için mi iletişim kurdular… yoksa kendileri için mi? Peki bu uzaylı temaslarının amacı nedir?


2. Sezon / 10. Bölüm | ALIENS AND THE THIRD REICH
Kadim uzaylılar, uzak geçmişte Dünya’yı ziyaret ettilerse, bize gelişmiş teknolojiler verip, insanlık tarihini değiştirmiş olabilirler mi? Ve bu teknolojiler, Nazilerin, 20. yüzyıl biliminin çok ötesinde gizemli silahlar ve araçlar icat etmelerine yardımcı mı oldu? İkinci Dünya Savaşı sırasında, Almanların antik Hint metinlerinde yer alan kadim teknolojileri kullanarak, Hanebu adıyla da bilinen, çalışan bir uçan daire yaptıkları bildirildi. Başka bir uçan aracınsa, dünya dışı varlıklardan ayrıntılı taslaklar aldıkları iddia edilen medyum ve psişiklerin yardımıyla yapıldığı iddia edildi. Hitler’in dünya egemenliğini ele geçirme çabasının, yeniden keşfedilen kadim dünya dışı teknolojilerin yardımıyla desteklenmiş olması mümkün mü? Ve Almanya’da yeniden inşa edilip geliştirilen uzaylı cihazlarının, Amerikalıların aya insan göndermeyi başarmasında rol oynadığı iddia edilebilir mi?


2. Sezon / 11. Bölüm | ALIEN TECH2. Sezon / 12. Bölüm | UNDERGROUND ALIENS2. Sezon / 13. Bölüm | ANGELS AND ALIENS2. Sezon / 14. Bölüm | UNEXPLAINED STRUCTURES2. Sezon / 15. Bölüm | UNDERWATER WORLDS
Ancient underwater cities can be found around the globe, but could these aquatic worlds be the ruins of unknown civilizations – or even proof of extraterrestrial visitations? The infamous tale of the long lost city of Atlantis may be a preserved memory of an ancient alien metropolis. Beneath Lake Titicaca in Peru, the ruins of recently discovered temples support local legends of an underwater UFO base. Ancient Indian texts, known as Sangams, describe sunken cities where aliens and humans intermingled thousands of years ago. Who could have built the 600-foot stepped stone structure off the coast of Japan – a site that may predate the Egyptian pyramids by thousands of years? Could evidence of ancient alien contact lie buried in Earth’s deepest oceans?


3. Sezon / 17. Bölüm | ALIENS AND THE OLD WEST
Uzaylılar uzaylıların dünyayı binlerce yıldır ziyaret ediyorlarsa, onların varlığına işaret eden öyküleri Amerika'nın Eski batısında rastlayabilir miyiz? Aurora, Teksas'taki yerel bir mezarlıkta, 1897 de gemisi buraya düşen bir uzaylının yattığı iddia ediliyor. Utah'ta bazı petroglifler(Tarih öncesi resimler) uzay giysisine benzer şeyler giyen tuhaf yaratıkları tasvir eder. Ve hatta Tombstone, Arizona'da kovboyların(sığır çobanlarının) dev bir metalik kuşa ateş açtıklarını halen hatırlanmaktadır. Bunlar sadece kamp ateşi başında anlatılan öyküler midir, yoksa çok daha uzaklardan gelen dünya dışı varlıklarla yapılmış temaslar mıdır?


3. Sezon / 18. Bölüm | ALIENS AND MONSTERS
Hindu yazıtları, Yeryüzü’ne indiğinde yeri sarsan Garuda adında devasa ve uçan bir yaratıktan bahsediyor. Bu canavarın aslında yanlış yorumlanmış bir uzaylı aracı olması mümkün mü? İnsan başlı at, Minotor ve Medusa gibi melez varlıklar, mitolojinin fantastik yaratıkları mı yoksa bu korkunç canavarların antik tasvirleri, ileri düzey dünya dışı organ nakli deneylerinin sonucu mu?


3. Sezon / 19. Bölüm | ALIENS AND SACRED PLACES
İnsanlar kutsal mekanları Tanrıyı yüceltmek için mi inşa ettiler, yoksa bunlar antik uzay yolcularının ürünleri miydi? Kudüs’teki Haremi Şerif’in Cennetin Kapısı olduğu söyleniyor. İslam’ın Mekke’deki kutsal evinde yer alan Siyah Taş’ın Cennetten düştüğüne inanılıyor. Ve Lübnan’daki Balbek Tapınağı iniş pistine benzeyen çok geniş bir taş zemin üzerine inşa edilmiş. İnsanlar bu kutsal mekanlarda ilahi varlıklarla mı karşılaştılar, yoksa antik uzaylılarla mı?


3. Sezon / 20. Bölüm | ALIENS AND TEMPLES OF GOLD
Altın, insanlar ve uzaylılar arasındaki nihai bağlantı olabilir mi? Güney Fransa'da gizemli bir kilisenin simya anahtarına ve evrenin başka bir kısmına açılan bir kapıya sahip olduğu söylenir. Cusco, Peru’daki yerliler, UFO görünmelerinin Puray Gölü’nün derinlerinde kayıp olan altınla ilişkili olduğuna inanıyorlar. Bazı insanlar, Giza'nın Büyük Sfenks'inin altında, dünya dışı varlıkların bıraktığı bir kütüphanenin yattığına inanır… Altın depolayan bir kütüphane…


3. Sezon / 21. Bölüm | ALIENS AND MYSTERIOUS RITUALS
Dünyada eski ayin ve ritüellerin, insanları başka bir boyuta bağladıklarına inanılmaktadır. Ama kim ya da ne ile iletişim kuruyoruz? Festivaller,taç giyme ve cenaze törenleri gibi günümüzün ritüelleri, ilk çağ insanının, eski yabancı ziyaretçilerini taklit etme girişimlerine dayanıyor olabilir mi?Eğer öyleyse, hangi diğer antik ritüeller köklerini bu dünyada değil de, uzaktaki bir krallık içinde bulabilirler?


3. Sezon / 22. Bölüm | ALIENS AND THE ANCIENT ENGINEERS
Antik inşaatçıların kullandığı araçlar ve teknoloji, uzak galaksilerden gelmiş olabilir mi? Deliller Peru’daki antik bir dağ kalesinin lazer benzeri araçlarla yapıldığını.. Vijayanagara, Hindistan’daki tapınakların kozmik enerji toplamak için yapıldığını.. ve Malta’da akustik bir odanın gezegenler arası iletişimi sağladığını gösteriyor.Eğer antik inşaatçılar gerçekten ileri teknoloji kullandılarsa, bu uzaylıların Dünya’yı binlerce yıl önce ziyaret ettiğini gösterir mi?


3. Sezon / 23. Bölüm | ALIENS PLAGUES AND EPIDEMICS3. Sezon / 24. Bölüm | ALIENS AND LOST WORLDS
Gizemli efsaneler ve ufalanmış harabeler gezegenimizin kayıp dünyalarından geriye kalan yegane şeyler. Fakat acaba, bu uzun zaman önce yok olmuş medeniyetlerden kalma yadigarların arasında, antik zamanlarda dünyamızı ziyaret etmiş yabancıların izlerine rastlamak mümkün müdür? Maya şehri Kopan'daki tuhaf kabartmalar, buranın dünya dışı varlıkların soyundan gelenlerce yönetildiğine işaret ediyor. Ve bazıları antik Nazkalıların, yıldızlardan gelen tanrılara sinyal gönderebilmek uğruna bedenlerini ve topraklarını değiştirdiklerine inanmaktadır. Acaba bu kayıp dünyalar, bu dünyanın dışından bir şeylerden ilham almış olabilirler mi?


3. Sezon / 25. Bölüm | ALIENS AND DEADLY WEAPONS
Kaynar ateşlerde dövülmüş demir kılıçlar… İnsan bedenini parçalayacak güçteki barut… Ve bütün şehirleri yok etme kapasitesine sahip roketler… Tarih boyunca, teknolojideki gelişmeler güçlü silahların geliştirilmesine yol açmıştır; her biri bir öncekinden daha ölümcül olmuştur. Ama bu ölümcül silahlar, insan icatlarının bir ürünü müydü yoksa dünya dışı başka bir kaynağın yardımıyla mı yaratıldılar?


3. Sezon / 26. Bölüm | ALIENS AND EVIL PLACES
Bin yıllar boyunca, dünya üzerindeki bazı yerlerin şeytani ve lanetli olduğuna inanıldı. Bu yerler, dünya dışı bağlantılar olduğuna birer kanıt olabilir mi? Avusturalya’da bulunan Kara Dağ yerlileri, esrarengiz kaybolmalarla, antik bir yılan tanrısının bağlantısı olduğunu söylüyor. Japonyada Fuji dağının merkezinde bulunan kara ormana gidiyor. “Şeytani Yerler” olarak adlandırdığımız bu bölgeler; dünyamızın, dünya dışı varlıklar tarafından ziyaret edildiğini kanıtlar mı?


3. Sezon / 27. Bölüm | ALIENS AND THE FOUNDING FATHERS
Washington D.C.’de bulunun bu gizli mesajların arkasındaki anlam nadir? Amerika’nın kurucu ataları, Antik uzaylılar hakkında, başkalarının bilmediği şeyler mi biliyorlardı? Eğer öyleyse, bu bilgiler Amerika Birleşik Devletleri’nin kuruluş belgelerine, sembollerine ve mimarisine de dahil edilmiş olabilir mi?


3. Sezon / 28. Bölüm | ALIENS AND THE CREATION OF MAN
İnsanlar neden yer yüzündeki diğer tüm canlılardan çok daha farklılar? Maymunlardan mı evrildik yoksa zekamızın gelişimini dünya dışı varlıklarla geçtiğimiz iletişime mi borçluyuz? İnsan evriminde açıklanamayan değişimler uzay yolcularının işi olabilir mi? 10.000 yıllık petroglifler eski atalarımızı yıldızlarla bağdaştırıyor. Uzaylılarla geçilen iletişim İnsanın Yaratılışı ile ilgili sır perdesini ortadan kaldırabilir mi?


3. Sezon / 29. Bölüm | ALIENS AND DEADLY CULTS
Toplu intiharlar. İnsan kurban etmeler. Kutsal olmayan ayinler. Tarih boyunca, insanlar başka dünyaların bilgeliğine sahip olduklarını iddia ettiler ve müritlerinin korkunç şiddetlere başvurmalarını sağladılar. Onlar sahtekar mı? Ya da akıl hastası mı? Yoksa gaipten duydukları seslerin dünya dışı kökenleri olabilir mi? Yoksa bu uzaylıların daha zalimce bir amacı mı var?


3. Sezon / 30. Bölüm | ALIENS AND THE SECRET CODE
Elektromanyetik enerji ile birbirine bağlanmış olan megalitik anıtlar… Geniş mesafeler boyunca düz hatlarda düzenlenmiş tarih öncesi kalıntılar… 5000 yıl öncesine ait simgesel yapılara oyulmuş ileri matematik. Antik insanlar, o muhteşem yapıları yalnız mı inşa ettiler? Ya da bu yapılar, dünya dışı ziyaretçiler tarafından tasarlandıklarının ve birbirine bağlı olduklarının delillerini taşıyorlar mı?


3. Sezon / 31. Bölüm | ALIENS AND THE UNDEAD
Mezarlarından yükselen zombiler… Sonsuza dek lanetlenmiş kan emici vampirler… ve cennet ve cehennem arasında yaşam ve ölüm mücadelesine hapsedilmiş insanlar. Binlerce yıldır insanlık, garip ve ruhsuz yaratıklar ile karşılaşmalarının hikayelerini anlattı. Bu inanışlar sırf insan aklının uydurması mı yoksa ölümsüz olanlarla yeryüzünde karşılaşmanın dünya dışı bir kökeni olabilir mi?


3. Sezon / 32. Bölüm | ALIENS GODS AND HEROES
İnsanüstü kuvvet... Doğaüstü güçler… ve muazzam bir yetenek… uçmak. İnsanlık tarihi boyunca, akıl almaz güçlere sahip tanrı ve kahramanların hikayeleri anlatıldı. Peki bu kayıtlar yalnızca abartılı birer masal mı yoksa gerçek olaylara mı dayanıyor? Eğer mitolojik tanrılar gerçekten varsa, onlar, eski astronot teorisyenlerin inandığı gibi dünya dışı varlıklar mıydı ? Eğer öyleyse bu durum, tanrılar, titanlar ve diğer sözde “süper kahramanlar”ın muazzam ve büyümeye devam eden popülasyonunu açıklar mı?


4. Sezon / 33. Bölüm | MAYAN CONSPIRACY , THE
Maya uygarlığı yaklaşık 2000 yıl boyunca Orta Amerika'ya hükmetti, ancak MS 9. yüzyıla kadar büyük Maya şehirleri terk edildi ve Maya halkı yok oldu. Bu gelişmiş kültüre aniden ne olmuş olabilir? Mayalar bilim, matematik, zaman tutuculuğu ve en önemlisi astronomi alanında diğer kültürleri nasıl geride bıraktıklarına dair ipuçları bırakmış olabilirler mi? Son yıllarda, Mayaların Dünya eksenindeki her 26.000 yılda bir olan değişimleri doğru olarak tahmin edebildiğini ortaya çıkarmak için hiyeroglifler çözüldü. Mayaların önemli hükümdarı olan Kral Pakal'ın lahdinin üzerindeki yazıtlar, Samanyolu'na yapılan bir yolculuğu anlatıyor. Ve gelişmiş bir takvim 2012'de dünyanın sonunun geleceği konusunda kehanette bulunuyor. En çarpıcı olan şey ise, bilginin gökten inen dünya dışı canlılar tarafından onlara geçtiği inancıdır. Antik Maya, geleceği ve hatta dünyanın sonunu planlamak için dünya dışı varlıklarla işbirliği yapmış olabilir mi?


4. Sezon / 34. Bölüm | DOOMSDAY PROPHECIES , THE
Mayalar, antik dünyadaki en gelişmiş takvim sistemlerini oluşturdu ve birçok akademisyene göre Uzun Sayım Takvimi 21 Aralık 2012'de sona erecek. Bu, insanlık için ne anlama geliyor? Bazı araştırmacılar bunun, yaratılış ve savaşla ilgili gizemli bir tanrı olan Bolon Yokte'nin dönüşüne işaret ettiğini düşünüyor. Bazı antik gökbilimci kuramcılarının inandığı gibi, bu tanrı aslında dünya dışı olabilir mi? Diğer akademisyenler, takvimin sonunun insanlığın varoluşunu tehdit edebilecek bir dizi felaket olayına yol açacağına inanıyorlar. Maya takvimlerinin sona ermesine denk gelecek olan nadir bir galaktik hizalanmayı yaklaşan bir jeolojik felaketin kanıtı olarak işaret ediyorlar. Eğer bu kıyamet kehanetleri doğruysa bu, bildiğimiz kadarıyla dünyanın sonu mu demektir? Ya da o tarih, insan ırkının kökenleri hakkında bazı derin gerçekleri ortaya çıkarabilir mi?


4. Sezon / 35. Bölüm | GREYS , THE
Yakın tarih boyunca, gri uzaylılar tarafından ziyaret edildiğini ve hatta kaçırıldığını iddia eden birçok kişi var. Ancak antik gökbilimci kuramcıları, bu fenomenin bin yıldır devam ettiğini ve delillerin dünya çapında bulunan petroglifler, eski oymalar ve metinlerde bulunabileceğini söylüyorlar. 1947 tarihli Roswell UFO vakasıyla ilgili tanıklar gizemli kaza bölgesinden, küçük, gri uzaylı cesetlerin alındığını iddia ediyor. O zamandan beri, çoğu insan gri varlıklar tarafından kaçırıldığını iddia ediyor ve bazıları melez bebekleri taşımak için bir yetiştirme programına zorlandıklarını söylüyorlar. Böyle bir şey mümkün olabilir mi; mümkünse, bunun amacı neydi? Gri uzaylılar insanlarla melezlendiyse, biyolojileri ve görünüşleri bir tür olarak daha gelişmiş evriminin bir yansıması olabilir mi? Ve eğer öyleyse, insanların uzak gelecekte nasıl görünebileceğine dair bir ipucu verebilirler mi?


4. Sezon / 36. Bölüm | ALIENS AND MEGA-DISASTERS
Ölümcül volkanik patlamalar… Dehşet verici depremler… ve tüm şehirleri silmeye muktedir tsunamiler. Binlerce yıllık uygarlığa rağmen, insan henüz Tabiat Ana’yı ele fethedememiştir. Fakat bu feci olaylar gerçekten de çevresel olgular mı? Dünyanın en kötü mega felaketlerinden bazılarının uzaylı güçlerden kaynaklandığını söyleyebilir miyiz? Ya da, bazı antik gökbilimci kuramcılarının inandığı gibi, bunun tersi de doğru olabilir mi; aslında dünya dışı varlıklar, insanları felaketten korumak için harekete geçiyorlar ve insanlığı yok olmaktan kurtarıyorlar mı?


4. Sezon / 37. Bölüm | NASA CONNECTION , THE
Uzayda açıklanamayan görünmeler… Mars yüzeyinde garip oluşumlar… Ve gizli gündemleri olduğu söylentilerine konu olan uzay görevleri. NASA evren hakkında bildiği her şeyi paylaşıyor mu? Yoksa bizi gerçeklerden mi koruyorlar? NASA'nın gizli bir gündemi olabilir mi? Uzaylı teknolojisi Amerika'yı aya getiren roketleri oluşturmaya yardım etti mi? Uzay mekiği astronotlarının kamu bilgisinden gizlediği garip görünümler var mı? Mars'ın keşfi ve uzaktaki galaksilere gönderilen araçlar, nihayetinde uzaylı varlıkların olduğunun kanıtını ve ya kendi dünya dışı kökenlerimizin kanıtını bulabilir mi?


4. Sezon / 38. Bölüm | SECRETS OF THE PYRAMIDS
Dünyanın dört bir yanında bulunan gizemli yapılar… Güçlü enerjiler yayan muazzam anıtlar… Antik insan, piramitleri mezar odaları olarak mı inşa etti? Yoksa daha derin, dünya dışı bir amaca mı hizmet ediyordu? Bu matematiksel olarak karmaşık mühendislik mucizelerinin başka bir dünyadan ilham almış olması mümkün müdür? Antik piramitler henüz keşfedemediğimiz gelişmiş, belki de uzaylı bir teknolojinin parçası olabilir mi? Eğer öyleyse, bu sırlar açığa çıktığında ne olacak?


4. Sezon / 39. Bölüm | ALIENS AND BIGFOOT
Binlerce yıldır, tüm dünyadaki kültürler büyük, yarı insan, yarı maymun hayvanlar hakkında kayıt tutmuştur. Antik efsaneler, insan benzeri canavarların boyutlar arasında seyahat edebildiğini iddia ediyor. Bu yaratıkların gerçek olması mümkün müdür ve aslında onlar Koca Ayak dediğimiz varlıklar mıdır? Koca Ayak aslında uzak geçmişte bu gezegene salınan bir uzaylı olabilir mi? Ya da bir melez; yarı adam ve yarı uzaylı olabilir mi? Yoksa insanlar, uzaylı ve hominid DNA’sı kullanılarak üretilmiş gerçek uzaylı yaratıklar mıdır?


4. Sezon / 40. Bölüm | EINSTEIN FACTOR , THE
Doğa güçlerini yeniden tanımlayan radikal teorileriyle Einstein, 20. yüzyılın en parlak aklı olarak kabul edilir. Ama Albert Einstein’ın dehası bir şekilde başka dünya dışı bir kökene mi dayanıyordu?Einstein, kendisini ‘’düşünce deneyleri’’ olarak adlandırdığı derin meditasyona daldırarak, 1905'te insanlığın evreni anlama biçimini yeniden tanımlayan dört makalenin yazarlığını yapacak bilgiyi edinmiştir. Ölümünden sonra, beyninin parçaları şaşırtıcı bir şekilde, beyninin yaşlanmadığını ve ya bozulmadığını gösterdi. Albert Einstein’ın beyni, dünyanın diğer insanlarının beyinlerinden farklı mıydı? Yoksa onun dehasının dünya dışı bir yerle bağlantısı var mıydı? İnsanlık tarihinin en büyük akılları, bilgileri diğer dünyalardan mı alıyorlardı? Ve Albert Einstein gibi dahiler bizimle onlar arasındaki bağlantı olabilir mi?


4. Sezon / 41. Bölüm | ALIENS AND COVERUPS
Tüm dünyada, uzaylı ziyaretçilerle ilgili binlerce görgü tanığı var ama hükümetler onların varlıklarını inkar etmeye devam ediyor.Roswell, New Mexico ve Washington’daki bir sürü yayınlanmış UFO görüntülemelerinden Los Angeles, Kaliforniya'daki orduların UFO ile karşılaşmasından, Rendlesham İngiltere'ye kadar, kanıtlar uzay araçlarının sadece Dünya'yı ziyaret ettiğinin yanı sıra, dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin, bunların farkında olduğunu; tanıkları susturmak ve gerçekleri kamuoyundan saklamak niyetinde olduğunu da gösteriyor. Antik gökbilimci kuramcılarına göre, uzaylı örtbasları tamamen modern bir uygulama değildir; binlerce yıldır hükümetler ve dini liderler tarafından uygulanmaktadır. Bizden sır saklayacak kadar önemli olan ne öğrendiler?


4. Sezon / 42. Bölüm | ALIEN POWER PLANTS
Elektrik enerjisiyle çalışan antik çağın en büyük uygarlıkları… Giza'nın Büyük Piramidi'nde üretilen enerji üreten mikrodalgalar… Dünyayı aşan kablosuz bir enerji şebekesi… Atalarımızın modern insandan binlerce yıl öncesinde nasıl enerji üreteceklerine dair bir anlayışları var mıydı?Modern bilim adamları, şimdi antik insanların ustalaştığı enerji teknolojisini yeniden mi keşfediyor? Ve eğer öyleyse, bu uzun zamandır unutulmuş enerji kaynaklarının kalıntıları göksel bir bağlantıyı ortaya çıkarabilir mi?