BİZİ TAKİP EDİNCOLD CASE FILES (2017)

COLD CASE FILES (2017)

Bölümler

1. Sezon / 1. Bölüm | KILLINGS ON CHRISTMAS EVE
Minik Chehalis,Washington kasabasında noel zamanıydı. Ed ve Minnie Maurin’in arkadaşları ve ailesi yaşlı çiftin yıllık tatil partisine katılmayı düşünüyorlardı ama konuklar Maurin’lerin evine geldiklerinde kimseyi bulamadılar. Birden çok şahit onların tanınan aracının otoyoldan geçişini gördüklerini söylediler ancak kimse çifti görmemişti. Ertesi gün arabaları bir park alanında bulundu - boştu ama içi kan doluydu. Çiftin ailesi büyük çaplı bir arama başlattı ve yaşlı çift üç gün sonra ormandaki bir yolda vurulmuş olarak bulundu. Dedektifler çiftin silah zoruyla kaçırıldığını ve banka hesaplarından para çekmeye zorlandığını saptadı. Dedektifler çiftin birazdan daha fazla parası olduğunu bilen şüpheliler üzerine yoğunlaştı - torunları da dahil - ancak hiçbir şüpheli suçlu bulunmadı. Dava zaman aşımına uğradı. İki deste yılın ardından, bir “soğuk dava” dedektifi kendisini çocukluğundan beri ürperten Maurin davasını yeniden açtı. Ed ve Minnie'nin kaybolduğu gün gerçekte olanları bir araya getirmeye başladığında, dehşete düşmüş bir tanık katilleri yakalatabilecek bir anahtar ile öne çıktı.


1. Sezon / 2. Bölüm | A KILLER SLIPS AWAY1. Sezon / 3. Bölüm | A FAMILY CURSED1. Sezon / 4. Bölüm | LITTLE LOST GIRL1. Sezon / 5. Bölüm | SHE NEVER CAME HOME
14 yaşındaki Tina Faelz okulundan eve giderken bıçaklanarak öldürülmüş biçimde bulunur. Görgü tanığı ve cinayet aleti bulunamadığı için polisler araştırmaya çok az ipucuyla başlamak zorunda kalmışlardır. Kim 14 yaşındaki bir kızı öldürmeyi ister ki? Kızı öldüren silahın araştırılması dedektifleri bir kaç tane şüphelinin peşine düşürdü Yerli suçlulardan Tinanın okulundaki öğrencilere kadar bir çok kişi araştırıldı ancak bunun sonucunda dava bir yere ulaşmadı 27 yıl sonra çaylak bir dedektif eski bir olay yeri fotoğrafından yeni bir ipucu buldu. Bu ipucu polisleri hiç kimsenin suçu işleyebileceğini düşünmediği bir insana ulaştırdı.


1. Sezon / 6. Bölüm | SWEETHEARTS SILENCED
Wisconsin'teki bir kırsal kesimdeki çiftlik kasabasında yaşayan Tim Hack ve Kelly Drew, bir düğün salonundan eve gelemeyince aileleri derhal suikast ihtimalinden şüpheleniyorlar. Wisconsin tarihinin en büyük insan avı başlatıldı ve araştırmaya beş gün kala, mısır tarlalarında bir ipucu ortaya çıktı: Kelly'nin yırtık pantolonu. Aileler şimdi Tim ve Kelly'nin hayatta olmadığına inanıyorlar. Çifte ait kalıntıların ormanda bulunmasından iki aydan daha uzun bir süre aramaya devam ediliyor, yalnızca son görülen yerden sadece yedi mil uzaklıktadır. Şahitler, ünlü dedektif Henry Lee Lucas ve Otis Toole dahil olmak üzere dedektifleri birkaç yaşayan zanlıya götüren önemli ipuçları buluyorlar ancak Tim ve Kelly'nin öldüğü gece hiçir şüpheli olay yerine olmadığından dava düşüyor. Yirmi altı yıl sonra, yeni ve kararlı bir dedektif medyayı dahil ederek davayı açmaya karar verdi. Yerel bir haber kanalı raporu açıklıyor ve onlara Tim ve Kelly'nin cinayetlerini çözmenin anahtarını veriyor. Dedektifler sonuçta birçoğunun ünlü Zodyak katili olarak bildikleri bir adamın izini ortaya çıkarıyorlar.


1. Sezon / 7. Bölüm | THE NIGHT SHIFT
Brad Perry kısa bir süre önce Mormonluk misyonundan geri döndü, okula gidiyordu ve nişanlandı. Ailesi, bir benzin istasyonu görevlisiyken mezarlık bekçisi olarak işe başladığında, bir daha asla hayatta kalmayacaklarını hiç düşünmemişti. Ailedeki "barış gücü" olarak bilinen Brad, benzin istasyonunun depolarında bağlanmış ve vahşice dövülmüş olarak bulundu. Hiç kimse bunun için bir sebep düşünemedi; Kilolu bir kolej çocuğuna karşı bu vahşiliği kim ister? Dedektiflerin katilleri yakalayacaklarına dair yüksek umutlar var - benzin istasyonunda gördükleri bir adamın robot resmini veren iki güçlü tanık var. Ancak tanıklar onu bir araya getiremiyor ve dava hızla soğuyor. Yaklaşık yirmi yıl sonra, Brad'in kardeşi, şu an bir polis memuru olarak ve ailesiyle yakın ilişki içinde olarak davaya bakmaya karar verir. Soğuk bir dava dedektifi ile bir araya gelirler ve neden birisinin Brad'i öldürmesini isteyeceğini ve benzin istasyonuyla ilişkisini anlamak istediler - ve daha sonra yeni DNA teknolojisi onlara asıl şüpheliyi yakalamalarında yardımcı oldu.


1. Sezon / 8. Bölüm | A FAMILY SECRET
Edna Dishon bir gün işten eve erken geldi ve yolunun üzerinde anormal bir şey gördü: kızının arabı oradaydı, günün ortasında, on yedi yaşındaki kızı her zaman yaptığı gibi sabahtan liseye gitmiş olmalıydı. Ayrıca Jessica Dishon evde değildi. Ardından Edna, Jessica’nın arabasının içinde bir ayakkabı, kızının cüzdanı ve kızının cep telefonunu fark etti. Telefonun ekranında “9” yazılıydı. Edna kocasını çağırdı ve ikili kızlarının kaybolduğunu bildirmek üzere polise gittiler. Ancak onlara beklemeleri söylendi, polis kızın sabaha kadar ortaya çıkacağını düşünüyordu. Jessica sabaha kadar eve gelmeyince ailesi FBI’ı aradı, yerel polise artık güvenmiyorlardı. Bir yıl içerisinde FBI bir tutuklama yapmak için yeterli delile ulaştı ama bir hata sonucu şüpheli salıverildi ve dava zaman aşımına uğradı ve Dishon ailesi aralarında bir katilin yaşayıp yaşamadığı şüphesiyle kalakaldı. On sene sonra, anlayışlı bir dedektif zaman aşımına uğramış bazı davaları çözmek için küçük kasabaya geldi ve kendisini Jessica’nın katiline yönlendiren korkunç bir aile sırrını açığa çıkardı.


1. Sezon / 9. Bölüm | OFFICER DOWN1. Sezon / 10. Bölüm | CIRCLE OF FRIENDS
1989 yılında çoktan bunaltmaya başlamış bir Temmuz sabahında, emeklediğinden beri yalnız olan 18 yaşındaki kızını tek başına büyüten Newaygo’lu baba Bob Siders, şişeleme tesisindeki gece vardiyasından evine döner. Kızının evde olmadığını görür. Akşamüstü olana kadar Shannon’dan hiç haber alamayan baba paniklemeye başlar ve polisi arar. Polis Bob’un endişelerini dinler ama Shannon’un başına kötü bir şey geldiği ile ilgili fikirlerine katılmaz. İki ay sonra, bir avcı ormanda Shannon’un feci haldeki cesedini bulur. Dedektifler küçük kasabadaki herkesi sorgular ve kızın o akşam sekiz genç ile birlikte olduğunu bulur. Onlardan iki tanesi gece yapılan partiden sonra Shannon’u eve bıraktılar ve bir daha hiçbiri onu görmedi. O geceden sonra Shannon’dan hiç bir işaret olmadı. Müfettişler geçerli bir şüpheli bulamayınca dava zaman aşımına uğradı. Yirmi iki sene sonra, düşmüş davalarla ilgilen bir takım Shannon’un katilini bulmak için bir araya geldi. Kasabaya gittiklerinde şüphelerin geçen yirmi yılda arttığını tespit ettiler. Müfettişler köydeki herkesi komşusunu, arkadaşını ya da babasını suçlarken buldu. Ayrıca zaten bu şüphelilerle kalmıyor aynı zamanda davayı kendi başına çözmeye kararlı olan bir kadın ile de uğraşmak zorunda kaldılar.