BİZİ TAKİP EDİNDEADLY WIVES

Bölümler

1. Sezon / 1. Bölüm | THINGS AREN'T WHAT THEY SEEM
Bu bölümde, hiç de göründükleri gibi olmayan, iki eş’in hikayelerine şahit oluyoruz. İlk olarak, Raleigh’de yaşanyan 30 yaşındaki Ann Miller. Görünüşe göre Ann Miller hayallerindeki hayatı yaşıyor; iyi bir iş, yakışıklı bir eş ve güzeller güzeli bir bebek.. Fakat görünenin aksine, Ann çifte hayat yaşıyor.. Kocasının ani ölümünün üzerine, polis bu gizemli ölümü araştırmaya başlıyor ve ölüm nedeninin anlaşılması yıllar sürüyor. İkinci olarak, 2008 yılında, Chris Mason, kendisinden yaşça büyük kocasını biraz egzersi yapması için oturdukları sitenin havuzuna götürüyor. Kocası Jim’in aniden ölmesi üzerine, polis olayı araştırmaya başlıyor. Çok geçmeden Chirs’in geçmişi hakkında tüm gerçekler ortaya çıkmaya başlıyor.


1. Sezon / 2. Bölüm | LOVE COVERS A MULTITUDE OF SINS
Teresa Stone Independence, Missouri'e yaşayan iki çocuk annesi geleneksel bir eştir. Kasabadaki herkes kocası Randy'nin ona hayran olduğunu ve her haftasonu birlikte kiliseye giden çiftin aynı zamanda başarılı bir sigorta şirketi işlettiğini bilir. Bu yüzden Randy ofisinde vurularak öldürüldüğünde kasaba halkı şaşkına döner: bu kadar sevilen bir aile babasını,bir yardımcı papaz, otobüs şoförü ve Yeni Umut Vaftiz Kilisesi'nin sadık bir üyesi olan Randy'yi kim öldürmek istemiş olabilirdi? Ailesi ve arkadaşları şaşkınlık içindeyken Teresa şaşırtıcı derecede sakindi. Dedektifler bu sıradışı davayı araştırırken seks, yalan ve açgözlülüğün Teresa'nın günah dolu yalanlarından sadece birkaçı olduğunu anlar ve her günah onları Randy'nin katilini bulmaya bir adım daha yaklaştırır.


1. Sezon / 3. Bölüm | MARLBORO MAN
Elisa McNabney Sacramento, California'da lüks içinde yaşıyordu. Kocası Larry başarılı bir ferdi kaza avukatıydı ve Larry çok sayıdaki televizyon reklamlarında Western teması bulunduğundan "John Wayne" olarak tanınıyordu. Elisa ve Larry pahalı şeylerden, yurtdışı seyahatlerinden ve ödüllü atlarıyla gösterilere katılmaktan hoşlanıyordu. Larry günün birinde ortadan kayboldu ama Elisa, genç ve zeki üniversite öğrencisi Sarah Dutra'nın da yardımlarıyla, Larry'nin yokluğunda hukuk ofisindeki işleri sürdürmeyi başarıyordu. İki kadın şirketin parasını ellerine geçer geçmez harcamaya başladı ve sonra Elisa da ortadan kayboldu... Ve polis John Wayne'e ne olduğunu öğrenmek için bir dizi yalan ve kirli oyunun ardındaki gerçeği araştırmaya başladı. Ve sonunda karşılaştıkları gerçek herkesi şaşkına çevirdi.


1. Sezon / 4. Bölüm | ACID LADY
Tim ve Larissa Schuster Clovis, California'lı başarılı bir çifttir. Larissa yıldızı parlayan bir biyikimya laboratuvarının sahibidir. Tim ise haastenede çalışmakta ve evdeki iki çocukları ile ilgilenmektedir. Schuster'ların evliliği zıtların çekimine mükemmel bir örnektir. Larissa sosyal ve girişken iken Tim utangaç ve hassastır. Ama 20 yılın ardından karakterlerindeki çok sayıda farklılık para, çocuklar ve ilişkilerindeki yakınlık eksikliiği yüzünden çıkan tartışmalarla birleşerek ilişkilerini kırılma noktasına getirir. Tim sonunda bu durumdan sıkılarak evi terk eder. Çift boşanmanın eşiğine sürüklenirken Larissa'nın mal, mülk ve göz bebeği milyon dolarlık kimya laboratuvarının dağılımı konusundaki saldırgan tavrıyla aralarındaki gerginlik daha da şiddetli bir hal alır. Sonra, Tim aniden ortadan kaybolur ve kayıp arama operasyonu olarak başlayan dava gizli bir silah, gizli ses kayıtları ve kimsenin öngöremeyeceği bir keşfe sahne olur.


1. Sezon / 5. Bölüm | PRETTY YOUNG DEADLY THINGS
Şehvet ve açgözlülüğü aşka tercih eden iki ölümcül eşin hikayesi. Öncelikle, tipik Amerikan kızı Morgan Wixon bir küçük kasaba çocuğu olan Kevin Mengel'la tanışıyor ve ona aşık oluyor. Çift evleniyor, çocuk sahibi oluyor ve birlikte başarılı bir iş kuruyorlar. Tek bir sorun var, o da Morgan'ın en çok Kevın'ın arkadaşlarıyla ilişki yaşarken mutlu olması. Morgan'ın sadakatsizliği evliliklerini sonlandırma noktasına geliyor ama Kevın bu sorunu aşmaktan yana karar veriyor. Ne yazık ki Morgan bu konuda Kevın'dan farklı düşünüyor ve telefon mesajlarıyla kocasının ölümünü planlıyor. Sonra, Teksas'lı güzel ve eski mezuniyet balosu kraliçesi Darlene Gentry yakışıklı sevgilisiyle evleniyor, üç erkek çocuk sahibi oluyor ve masalsı bir hayat yaşamaya başlıyor. Ta ki bir gece kocası öldürülene dek. Dedektifler Darlene'in olanlara dair anlattığı hikayedeki tutarsızlıkları sorgulamaya başladığında Darlene gerçeği saklamak için öel bir yer seçiyor ve dedektiflerin onu küçük oyununda yenemeyeceğini düşünüyor.


1. Sezon / 6. Bölüm | CRAVEN FOR MURDER
Stephen ve Adele Craven Kentucky'nin klasik Amerikan kasabası Edgewood için ideal bir çifttir. Stephen bir havayolu şirketinde pilot, Adel ise iki çocuk annesi bir ev kadınıdır. On yılı aşkın süredir birlikte olmalarına rağmen Craven'ların evinde her şey yolunda değildir. Stephen iş için sürekli evden ayrıldığında Adel boş zamanlarını oyun randevularıyla, mahalle aktiviteleriyle ve çok da gizli olmayan aşığıyla doldurmaya başlar. Stephen ölü bulunduğunda ise dedektifler kafa karıştıran bir olay yeriyle, çelişkili ifadelerle ve samanlıkta iğne aramanın yanında çocuk oyuncağı kalacağı bir delil avıyla karşı karşıya kalır. Stephen Craven'ın katilinin adalete teslim edilmesi için iki sene, iki duruşma ve dedektif ve savcıların azim dolu soruşturmaları gerekecektir.


1. Sezon / 7. Bölüm | VANISHING ACTS
Kocalarından kurtulmak için her şeyi yapmaya hazır iki ölümcül eşin hikayesi. Öncelikle, Lynn Stomps ve kocası Gerry Oregon'daki bir ağaç çiftliğinde yaşamaktadır. Çift tekneleri için bir alıcıyla buluşmak üzere sözleştiğinde- her şey ters gider. Lynn yaralanır ve Gerry ortadan kaybolur. Ama polis Lynn'in hikayesini yakından incelemeye başladığında araştırmaları onları korkunç ve beklenmedik bir gerçekle karşılaştırır. Ülkenin öbür ucunda, New Jersey'de ise hemşire Melanie McGuire ve kocası Bill büyük çabalar sonucu nihayet hayallerindeki evi satın almaya hazırdır. Yeni evlerinde rağmen evliliklerine gergin bir hava hakimdir ve şiddetli bir tartışmanın ardından Bill eşyalarını toplayarak evi terk eder ve arkasında iz bırakmadan ortadan kaybolur. Melania polise Bill'in bir kumarbaz olduğunu ve onu Atlantic City'de aramalarını söyler- ama Bill'i nerede ve nasıl bulacakları dedektifleri bile hayrete düşürür.


1. Sezon / 8. Bölüm | WHERE THERE'S A WILL, THERE'S A WAY
Para ve aşkın peşindeki Güneyli eşleri konu alan iki hikaye. Öncelikle Florida'da yaşayan iki çocuklu taşra kızı Cristie Sehorne ve kocası Lee'nin hikayesi. Lee denizcilik şirketindeki işini çok seviyor ama işi gereği uzun süre evden uzak kalması gerekiyor ve Cristie onun yokluğunda kendisini yalnız hissediyor. Lee gizemli bir şekilde öldürüldüğünde dedektifler Cristie'yi yakından inceliyor ve Lee'nin yalnız eşinin aynı zamanda ölümcül aile sırlaınır sakladığını öğreniyor. Tennessee'de ise bölge savcısının eşi olan Raynella Leath ayrıcalıklı hayatının tadını çıkarıyor.. Raynella, kocası öldüğünde sevecen ve esprili aile dostları David Leath'le aşkta ikinci bir şans yakalıyor. Ama David'de ölü bulunduğunda dedektifler Raynella'nın iki evliliğinin, iki vasiyetin ve iki kocasının ölümlerinin ardındaki gerçeğin uzun ve karmaşık hikayesini ortaya çıkarmaya başlıyor.


1. Sezon / 9. Bölüm | LIARS CLUB , THE
Gerçeği söylemekten aciz iki yalancı eşin hikayesi. Öncelikle, Donanma görevlisi Cory Voss ve eşi Catherina "Cat" Voss Newport News, Virginia'da iki çocuk yetiştiren genç bir çifttir. Cory'nin sevgi ve ilgisine rağmen Cat gizli bir şekilde başka bir adama aşık olur. Ama evlilik yeminine sadık kalmaması Cat'in yalanlar ağının sadece küçük bir parçasıdır. Sonunda Cat evliliğini sonlandırmak için daha kalıcı bir yol aramaya başlar. Sonra, Barbara Garcia ve kocası Cipriano Hobart, Indiana'da yaşayan emekli bir çifttir. Kırk yılı aşkın evlilikleri süresince yaşlı çift hayatın iyi ve kötü bir çok döneminden birlikte geçmişti. Ama Cipriano farklı bir eyalette ölü bulunduğunda Barbara şüpheli listesindeki yerini alıyor ve dedektifler Barbara'nın kocasının başına ne geldiğine ya da gelmiş olabileceğine dair anlatacak farklı hikayeleri olduğunu öğreniyor.


1. Sezon / 11. Bölüm | MURDER FOR PROFFITT
Sadie Proffitt ve 50 yaşındaki kocası David Sadie'nin oğluna daha yakın olabilmek için Florida'dan Texas'a taşınır. Sadie oturdukları çok haneli apartmandaki komşularının çoğuyla yakın arkadaşlık ilişkileri kurarken kısmi felçli olan David genellikle evden ayrılmaz. 9 Ekim 2000'de gece yarısı binada çıkan ve hızla yayılan yangında alevlerin birkaç kişinin canını almasıyla trajedi kapılarını çalar. Alevlerin kaynağını araştırmaya başladıklarında bu felaketin altında yatan bazı tutarsızlıklar dedektiflerin dikkatini çeker. Uzmanların yangının ardında yatan gerçeğe ulaşmak için delilleri incelemeleri ve sonunda beklenmedik bir şüpheliyi cinayet suçundan tutuklamaları aylar alacaktır.