BİZİ TAKİP EDİNHOARDERS

Bölümler

1. Sezon / 0. Bölüm | LINDA/STEVEN (PILOT)1. Sezon / 1. Bölüm | PATTY/BILL
Patty ve David Osbern, Amerikan rüyasını yaşıyor gibi gözükmektedirler. Schick USA'da satış mühendisliği menajeri olarak çalışan Dave, bir yılda evine 70 bin dolar getirmektedir. Güzel bir mahallede,harika 2 garajlı bir eve sahip olurlar. 21 yıldır evli olan bu çiftin, evliliklerinde Patty'nin istifleme ihtiyacı ve durdurulamaz alışveriş alışkanlığı sorun yaratmaya başlar. Patty'nin istifleme huyu yüzünden çocuklarının yatak odaları dahil ev tıka basa dolmuş durumdadır. Patty ve Dave hayatlarının kriziyle karşı karşıya kalacaklardır. Lorelei, bunu partneri Bill ile 25 yıl boyunca yaşamıştır.Bill, bu durumla yıllarca savaşmış ve Lorelei, sonunda Bill'in satın aldıklarına takılarak düşünce kolunu kırmıştır. Lorelei, evin tek kazanç kaynağıdır ve artık Bill'in istifleme huyundan bıkmıştır. Evin her yanı yığınlarla doludur ve karma karışıktır. Lorelei, en sonunda Bill'e bir ultimatom verir. Ya evi temizlersin, ya da evden gidersin.


1. Sezon / 2. Bölüm | KERRYLEA/LAUREN1. Sezon / 3. Bölüm | TARA/BETTY
Tara, ev sahibine şikayet edilmiştir ve ya evini temizleyecektir ya da evsiz kalacaktır. Tara, fakir bir ailenin kızı olarak, kardeşleri ve köpekleri ile tek bir yatağı paylaşarak büyümüştür. Yetişkinlik hayatında ise Tara, hiçbir eşyadan vazgeçemediğini ve organize olma yeteneği olmadığını fark etmiştir. McDonald's oyuncakları,doğuş bayramı bibloları, kar küreleri ve milyonlarca oyuncak ayı biriktirmeye başlayan, takıntılı bir istifçi haline gelmiştir. Betty de hayatı boyunca eşya biriktirmiştir. Babası, şehrin çöp koleksiyoncusu olduğu için, büyürken her eşyanın bir amacı ve kullanılacak yeri olduğuna inanarak büyümüştür. Ancak, bu istifleme takıntısı sonunda başına bela olmuştur. Ve Marysville şehri Betty'ye mülkünü temizlememesi ile ilgili olarak birçok dava açmıştır.


1. Sezon / 4. Bölüm | JENNIFER & RON/JILL1. Sezon / 5. Bölüm | PAUL/MISSY & ALEX
Missy her zaman mükemmel bir hayatı olmasını istemiştir. İki çocuğu olduktan sonra da , onlar ile gerçekleştirebileceği bütün güzel şeylerin heyecanına kapılmıştır.İstifleme eğiliminin en büyük oğluna geçeceği ise, hiç aklına gelmemiştir. Missy, çeşitli zamanlarda evi her temizlemeye kalktığında, oğlu paslanmış bir zincir veya kullanılmış bir pamuk parçası için bile, çılgınca ağlamaktadır. Komşularının defalarca şikayeti üzerine ilki 2008 yılında olmak üzere, Alabama'da bir yargıç, Paul'u etrafı kirletmekten suçlu bulmuştur. Arazisini temizlemek için üç uyarı almıştır fakat bunu gerçekleştirmemiştir. Arazisinde 20 tane araba hurdası, birçok kullanılmaz halde metal parça, birkaç ev eşyası ve oldukça fazla sayıda çürümüş tahta parçası vardır. Aynı zamanda böceklerin yaptıkları yuvalar da koleksiyonun bir parçasıdır.


1. Sezon / 6. Bölüm | JAKE/SHIRLEY
Jake her sabah hayatı ile ilgili ümitsizliğe kapılarak uyanmaktadır. 21 yaşındaki çoğu genç ise dışarıda eğlenmekte ve önlerinde fırsatlarla dolu olan geleceklerini beklemektedirler. Fakat Jake, kendisini OCD ve istifleme takıntısı yüzünden kapana kısılmış gibi hissetmektedir. Jake, dürtüsel olarak çöp biriktirmektedir. Alkolik babası ile paylaştığı evin her odası ambalajlar, boş şişeler ve bozulmuş yiyecekler ile dolu. Shirley , bir sokak kedisi gördüğünde dayanamayıp eve almak isteyen karakterden birisidir. Yaşadığı yer olan New Mexico’da, bu ünüyle tanınmaya başlandığında ise, insanlar istemedikleri kedilerini onun evinin yakınlarında bırakmaya başlamışlardır. Evine aldığı kedilerin sayısı kısa sürede kontrolden çıkmıştır ve kediler üredikçe evin tavan arasından garajına kadar , her tarafında kedi pisliğine rastlamak mümkün hale gelmiştir.


1. Sezon / 8. Bölüm | KERRYLEA/LAUREN
Kerrylea ve kocası Geoffrey, iki evleri için de olası ipotek kararı ile karşı karşıyadırlar. Kerrylea, West Seattle’daki evini seneler önce eski kocası ile birlikte almıştır. Kocasına, istifleme takıntısı fazla gelmeye başladığında ise, terk edilmiştir. Ve evdeki her şey ile kendisi başa çıkmak zorunda kalmıştır. Seneler geçtikçe ise, olaylar daha da gelişmiştir. Lauren ise 27 yaşında bir istifçidir. Ve bu yüzden erkek arkadaşı ile ilişkisi dibe vurmuş durumdadır. Biriktirme takıntısı bütün evlerini ele geçirmiş, sevgilisi Will de kendisi için temiz bir ortam yaratabilmek için, başka bir odada uyumaya başlamıştır. Lauren ise kendi odasına sığamayıp, Will’in yeni odasını da ele geçirmiş ve onun salondaki koltukta yatmasına yol açmıştır. Aynı zamanda Lauren, organize olamaması yüzünden bir senedir çalışamamaktadır.


2. Sezon / 7. Bölüm | AUGUSTINE
14 yıl önce Jason, annesi Augustine'in istifleme alışkanlığı yüzünden Çocuk Koruma Hizmetleri tarafından evinden alınmıştı. Annesi ise oğlunu geri almak için yeterli temizliği yapamadı. Şimdiyse bir yetişkin olarak ülkenin öteki ucunda yaşayan Jason, tamamen utanç ve öfke dolu, annesine geri dönme konusunda ise olumsuz düşünüyor. Augustine’in istifçiliği ise iyice ilerledi ve son dört yıldır evinde su, gaz ve ısınma gereçleri olmadan yaşıyor, sadece haftada bir kere kız kardeşinin evinde yıkanıyor. Komşulardan gelen şikayetler neticesinde temizlik yapması için bir mahkeme emri aldı ve para cezası ve hapishane tehlikesiyle yüz yüze gelmiş durumda. Bizler Jason’ın seneler önce kaçıp gittiği bu pislikten annesini nasıl kurtardığını izleyeceğiz.


2. Sezon / 9. Bölüm | CHRIS AND DALE
Yeni doğan bebeğinin ölümünden sonra Chris, bu boşluğu etrafını eşyalarla doldurarak kapattı. Dikkat eksikliği problemi olması onun temizliğe uzun süre odaklanmasını imkansız hale getiriyor. Şu an ise hala kendisiyle yaşamakta olan kızının velayetini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya. Dale ise devlet destekli konutundan tahliye edilmekle karşı karşıya çünkü evi bir gün sanat eserine dönüştürmeyi planladığı buluntu eşyalarla dolu durumda. Temizlik için verilen süreyi defalarca aştığı için mahkeme ev için verilen desteğin kesilmesine karar verdi. İlerleyen üç sene içinde destek alamayacak ve gidecek başka yeri yok.


2. Sezon / 10. Bölüm | BOB AND RICHARD
Bob ve Betsey’nin evi ağzına kadar kırık mobilya, alet edevat, yemek, ilaç, kıyafet ve bir yığın kitap ve oyuncakla dolu. Bit ve tahtakurusu istilasıyla başları dertte ve 4 çocukları da son iki aydır arka bahçedeki çadırda uyuyor. Fakat sıcaklıkların düşmesi ve yetkili makamlara ihbar edilme korkuları yüzünden evlerini temizlemek yahut her şeyi kaybetme riskini almak durumundalar. Emekli veteriner Richard, yani Doktor Dickey, evini, iki garajını ve iki depolama ünitesini 60, 000 bira kutusunu da içerek yığınlarla doldurmak için yarım milyon dolardan fazla harcama yaptı. Onun bu tutkusu ise evliliğine ve yaşam tarzına mal oldu. Şimdi gerçekten borç batağında ve bu yüzden düşük ücretli geçici işlerde çalışmak zorunda. Sonuç olarak üzerinde oturduğu altın madenini kazması, yani koleksiyonlarını satıp bu borçtan kurtulması gerekiyor.


2. Sezon / 11. Bölüm | JULIE AND SHANNON
Julie tam bir kabusun içinde yaşıyor. Bir dizi trajedi, Julie’nin oğlunun velayetini eski kocasına kaptırmasına neden olan devasa istifleme olayına yol açmış oldu. Şimdi ise evini temizlemek zorunda çünkü aksi takdirde kendisiyle yaşayan iki kızını da kaybetme riski ile karşı karşıya kalacak. Shannon, kocası Tim ve dört çocuğuyla birlikte çöplerle ve farelerle kaplı bir evde yaşıyor. Köpeği bu kargaşanın içinde geziniyor ve banyonun zemininde altmış santimetre çapında bir delik bulunuyor. Hayvan Kontrol görevlilerinin üç hafta önce 20 kediyi evden alıp götürmesi ise Shannon’ı yıkmış. Şimdi kameralar çalışırken, polisler çocuklarını ondan almak için Çocuk Koruma Hizmetleriyle birlikte kapıya geliyorlar.


2. Sezon / 12. Bölüm | DEBORAH AND JIM
Deborah, 49 yaşında, iki çocuk annesi ve yetkililerin istif merakı yüzünden çocuklarını yeniden ondan almasından oldukça korkuyor. Kocası Ron’un ise sabrı tükenmek üzere. Ona göre karısının istif merakı kendisinin depresyon ve alkol problemini tetikledi. Karısına göre de Ron’un alkol problemi onun istif merakını tetikledi. 2003 senesinde Ron’un intihara kalkışmasıyla da her şey üzerlerine yıkılmaya başladı. Şimdi Deborah’ın anksiyete sorunu her zamankinden yüksek bir seviyeye ulaşmış durumda. Artık büyük bir değişim yapmak zorunda, aksi halde ailesini tümüyle kaybetme riski bulunuyor. Jim iyi eğitimli ve bambaşka iki hayatı olan bir balcı. Bir yandan başarılı bir bal işini idare ederken diğer yandan kabus gibi bir evde yaşıyor. Heather, Jim’in 37 yaşındaki kızı, eğer bu davranışından vazgeçmezse kendisi ve 8 aylık torunu için Yetişkin Koruma Servisini arayacak.


2. Sezon / 13. Bölüm | LINDA AND TODD
Linda’nın ailesi istifçilik nedeniyle parçalanmıştı. Çocuklarıyla iyi bir ilişki kurmaktan başka bir isteği yok fakat çocukları bu baştan aşağı eşya yığınlarıyla dolu eve yaklaşmak dahi istemiyor. Linda’nın intihar etme tehdidine rağmen ailesi ona karşı son uyarısını yaptı: temizlik yapacak ya da kocası Shelton ondan boşanacak ve çocukları onunla irtibatını tamamen kesecek. 29 yaşındaki Todd, çocukluğundan beri model, araç gereç ve çeşitli hobi malzemeleri biriktiriyordu. 5 yıllık kız arkadaşı Robyn, evlenmek ve bir aile kurmak istiyor fakat Todd’u bu alışkanlığından vazgeçmediği takdirde ayrılmak istediğini de söyledi. Todd onunla bir hayat kurmak istiyor fakat sabrı tükenmek üzere ve nereden başlayacağını da bilemiyor.


2. Sezon / 14. Bölüm | JANET AND CHRISTINA
Janet’in hayatı kocasının 32 yaşında kalp nakli beklerken vefat etmesi sonucu harap olmuştu. Harap olmuş, istifleme alışkanlığı kontrolden çıkmış ve tam manasıyla dibe vurmuş durumda. O da çareyi alışveriş yapmakta ve evini dekorasyon malzemeleriyle doldurmakta buldu ve evlerini boş bir umutla da olsa kocasının istediği gibi dekore etmek için uğraştı. Öyle ki bu süreçte 20 takım bahçe mobilyası bile topladı. Dört kızı da onun değişmeyeceğinden ve onları sonsuza dek kaybedeceğinden endişeliler. Eski bir psikolog olan Christina, tam anlamıyla eşyalarının altında boğulmak üzere. Kronik astımı nedeniyle ancak yüzde seksen oranında nefes alan Christina’nın yüzü, zaman zaman halsizlik ve üzüntü nedeniyle morarıyordu. Banliyödeki evini ise kendisinin ve 12 yaşındaki kızı Hanna’nın kıyafetleriyle doldurmuş durumda. Çoğu uzun yıllardır giyilmemiş olmasına rağmen onları ayırmayı da reddediyor. Astımı daha kötüye gitmeden önce şimdi evini bir an evvel temizlemesi gerekiyor.


2. Sezon / 15. Bölüm | GAIL AND WARREN
Gail’in evi resmen kendi üstüne çöküyor. Isınma yok, duvarlar çatlamış, damlatan tavanlar ve eğilip bükülen zeminler için Gail’in acilen tamirat işine başlaması gerek fakat evin ağzına kadar eşyayla dolu olması yüzünden bu mümkün değil. Gail’in iki hafta içinde önemli bir ameliyata girmesi gerekiyor fakat tamirat ve temizliğin yapılmaması durumunda kalabileceği başka bir yer yok. Serbest çalışan bir ısıtma ve soğutma uzmanı olan Warren, resmen işini evine taşımış durumda. Eski soğutma üniteleri, aletler ve kullanılmayan aletler yığını evin neredeyse 20 metrekare dışındaki tüm alanını kaplamış durumda. Bu yığınlar onun üç yaşındaki oğlu Josh için büyük tehlike oluşturuyor ve karısı Leanne, oğullarının gelişimi için evde boş alanın bulunmamasından ötürü endişeleniyor. Nihayet Leanne’nın sabrı tükendi ve kocasına bir ültimatom verdi: temizle ya da taşın!


2. Sezon / 16. Bölüm | JILL & TRA
Tra, iki farklı hayat süren 40 yaşında bir itfaiyeci. İtfaiye departmanında, temiz ve düzenli bir dünyada yaşarken, evinde kaos içinde, duvardan duvara itfilenmiş eşyalarla çevrili bir halde yaşıyor. Sonunda bu iki dünya çarpışıyor ve meslektaşları Tra'nın istifçilik alışkanlığının onun, işteki performansını etkilemesinden endişe ediyorlar. Eğer işleri kontrol altına almazsa, Tra'nın İtfaiye departmanındaki geleceği tehlikede olabilir. Cil’in 13 yaşındaki oğlunun ciddi bir astım orunu var. Ve evdeki tozlu koli yığınları ve bodrum katta, önceden meydana gelen bir su baskının neden olduğu küfler, onun astım krizlerini tetikliyor. Cil’in 17 yaşındaki oğlu Spensır da, evin bu halinden bıkmış durumda, ve annesinin istifçilik alışkanlığı karşısında çok öfkeli. Aile bir yol ayrımında. Cil, eşyalarla dolu odaları temizlemek zorunda, yoksa çocuklarını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacak.


2. Sezon / 17. Bölüm | JUNE & DOUG
28 yaşındaki June, Oyuncak ayı ve Lahana bebek gibi oyuncaklarla dolu bir evde yaşıyor. O, sadece şehrin yangın yönetmeliğini ihlal etmekle kalmıyor, 13 yaşındaki kızı Tori’yle arasındaki ilişkinin de kötüye gitmesine neden oluyor. Anne ve kız arasında, hiç bitmeyen bir gerginlik var ve Tori, annesini, 18 yaşına girdiğinde onu terk etmekle tehdit ediyor. Evini ve kızını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olan June yardım almak zorunda. 38 yaşındaki Doug, iki evlatlık çocuğu olan bekar bir baba. 6 yaşındaki Kaylie de 8 yaşındaki Nate de özel bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Evin hali, sorunların daha da kötüye gitmesine neden oluyor. Evin mutfağı kullanılmaz bir halde, buzdolabı da neredeyse hiç çalışmıyor. Sürekli öfke nöbetleri geçiren Neyt, istifleri deviriyor ve eline geçirdiği her şeyi fırlatıyor. Bir çocuk terapisti ve bir sosyal hizmetler görevlisi evi ziyaret ediyor. Dag, onların, çocuklarının elinden almalarından korkuyor.


2. Sezon / 18. Bölüm | DENNIS & NADENE/ERIN & MALINDA
Dennis ve Nadene, evlerini tamamen ele geçirmiş olan dağınıklık ve pislik nedeniyle birbirlerini suçlayan, takıntılı birer istifçi. Emekli bir polis olan Denis’on, silahlardan ve bıçaklardan meydana gelen bir cephaneliği var. Kötüye giden sağlığı nedeniyle odasından hiç çıkmıyor. Erişkin Koruma Hizmetlerinin müdahalesi sonrasında, kızları Hedır, evlerinin temizlemesinde ve babasının öfke ve depresyon sorunlarının tedavisinde onlara yardım etmek için Londra’dan onları ziyarete geliyor. İki kız kardeş Erin ve Melinda, istifçiliğin hayatlarını etkilemediği bir anı hatırlamıyorlar. Anne ve babası da birer istifçi olan kız kardeşlerin evi sürekli dağınıktı. Şimdilerde, hasta olan anneleriyle birlikte yaşayan kız kardeşler, ya aşırı alışveriş ve istif sorunlarıyla mücadele edecekler, ya da Erişkin Koruma Hizmetlerinin, annelerini evden alması riskiyle karşı karşıya kalacaklar.


2. Sezon / 19. Bölüm | CLAUDIE
14 kişilik bir bu aile, mahallenin en kalabalık ailesiydi. Ta ki, anneleri Claudie’nin istifçilik alışkanlığı bu aileyi parçalayana ve onları mahallenin dışlanmış kimseleri haline getirene kadar. Evi, öyle kötü bir durumda ki Claudie, artık bir evsizler barınağında yaşıyor. Evden taşınan kocası da ona evi temizlemesi ya da evrakları imzalaması koşuluyla, boşanma evraklarını gönderiyor.


2. Sezon / 20. Bölüm | MICHELLE & KIM
Michelle, evinde bulunan 60 kuşa ulaşmak için, evdeki dar yolları kullanmak zorunda. 30 yıllık kocası, evdeki kuşlar ve yer yer yükseliği 1 buçuk metreyi bulan istifler nedeniyle evden uzaklaşmak zorunda kalmış. Michelle, artık ailesini, kuşlarından daha çok düşünmek ve kocasının eve dönebilmesi için evi temizlemek zorunda. Bir ilaç satış danışmanı olan 34 yaşındaki Kim, istifçilik sorunun kontrol altına almadığı takdirde, işsiz kalma riskiyle karşı karşıya kalacak. Onun işşi, yasal ilaç atışlarının dikkatli bir şekilde kayıt altına alınmasını gerektiriyor, ama o evdeki dağınıklık nedeniyle, düzenli bir çalışma ortamına sahip değil, ve çoğu kez aradıklarını bulmakta zorlanıyor.


2. Sezon / 21. Bölüm | LAURA & PENNY
Ölümcül bir kanser hastalığına sahip olan ve sağlığı her geçen gün kötüye giden Laura için, uyumak ya da dinlenmek neredeyse imkansız. Kafasının dayayabildiği ter yer, oturma odasındaki kanepenin üçte ikilik bir kısmı. Ve bu kanepe plastik kutularla, oyuncaklarla, kolilerle, kitaplarla, el işi objeleriyle, çürüyen mobilyalarla, dergilerle ve kedi idrarı kokan bir halıyla çevrili. Lora’nın istifçiliği, kocası ve kızlarıyla arasındaki ilişkinin de kopmasına neden olmuş. Bu onun, ailesini üzerindeki bu yükü kaldırabilmesi ve evini temizleyebilmesi için son şansı. 44 yaşındaki Penny, iki çocuk sahibi bekar bir anne. 3 odalı evi öylesine dağınık ki küçük oğlu, oturma odasındaki kanepede uyumak zorunda kalıyor. Evdeki buzdolabı çalışmıyor ve büyük oğlunun odasında berbat bir koku var. Bu yüzden Çocuk Koruma Hizmetlerinden bir uyarı alan Penny, Çocuk Koruma hizmetlerinin, oğullarını elinden almasından korkuyor.


2. Sezon / 22. Bölüm | BETTY JILL JAKE & BILL UPDATE
İstfiçilerin bu özel bölümünde, birinci sezondan Jill, Betty, Jake ve Bill’in yaşadıkları ilerlemeyi izleyeceğiz.


3. Sezon / 23. Bölüm | CAROLYN / JO
Carolyn'in yedi yaşındaki kızı annesinin istifçiliğinden o kadar usanır ki evin etrafında "Keşke ölsem." yazan notlar bırakmaya başlar. Carolyn'in istifçiliğini kontrol altına alması gerek. Aksi takdirde sadece Sosyal Hizmetler ile değil daha trajik sonuçlarla yüzleşecek. Binlerce tabak, haç, kase, zücaciye ve saatlerle dolu olan Jo'nun evi âdeta bir koleksiyoncunun rüyası. Fakat istifçi huyu kocasıyla olan 48 yıllık evliliğini bitiriyor. Kocası kendisini emekliliğinden mahrum hissedip bir keresinde evden bile taşınıyor. Jo bu sorunu bir çözüme kavuşturmazsa evlilikleri bitebilir.


3. Sezon / 24. Bölüm | TAMI / GEORGE
Tami kanserle mücadele ediyor ve kurtulmak için kemik iliği nakli son ümidi. Fakat evinin durumu tedavisini engelliyor. Yıllarca yavrulayan sıçanlar peşlerinde her yeri kaplayan çürük dışkı ve kıl bırakıyor. Tami'nin yerden göğe kadar olan istifçiliği çocuklarını hayatından uzaklaştırıyor. Şimdiyse sağlığına kavuşması veya maalesef hayatını kaybetmesi için evinin temizlenmesi gerek. George'un aile çiftliğinde bitirilmemiş yüzlerce projesi var. Garaj, ambar ve bodrum eşyayla dolu. Hatta bu eşyalar mülkün dışına kadar taşıyor. İstifçilik huyu çocukları, eşi ve kızlarıyla olan ilişkisini zorluyor ve mülkü düzene sokamazsa ağır cezalar ve hapis cezası onu bekliyor.


3. Sezon / 26. Bölüm | ADELLA/TERI
Adella Graves sokakta bulduğu çer çöp her şeyi alıp evine getiriyor. İstifçilik alışkanlığı bir önceki evine, kocasına ve kızına mal oldu. Şimdi de şehirden gelen sayısız celpten ötürü kaldığı evin istimlak edilme riskiyle karşı karşıya. Teri'nin evi eşyalarla o kadar dolu ki ön kapısını dahi açamıyor. Ayriyeten bahçeye saçılan dağınıklıkla birlikte bir depo evi ve iki depo sundurası var. Teri'nin kocası bu durumdan o kadar usanıyor ki artık katlanamıyor.


3. Sezon / 27. Bölüm | RIBIN / KEN
Robin'in evinden gelen koku tüm sokağa yayılıyor. İçeride yerden göğe kadar çöplük var ve ev kelimenin tam anlamıyla çöplüğün etrafında göçüyor. Yığınlar o kadar kötü durumda ki belediye evin kullanılamaz olduğuna dair hüküm verdi, Robin'e ve babasına 30 bin dolarlık bir fatura gönderdi ve mülkü yıkmayı planlıyor. Aile, son çare olarak arabada, parklarda yatmaya ve düşük bütçeli konut geliştirme işine başvurdu. Robin'in evini kurtarmak için tek ümidi evini kurtarmaktan geçiyor. Ken, bahçesini ve evini temizlemezse altı ay hapis cezasına çarptırılacak ve mahkemeye çıkmasına haftalar kaldı. İstifçilik huyu evlilik hayatını gerdi ve Çocuk Koruma Hizmetleri soruşturma başlattığında eşiyle üç yaşındaki çocuğu evden gitmek zorunda kaldı. Mutfak bayat yiyeceklerle dolu. Bahçedeki ve evdeki yığınlar 100 ilâ 150 cm yüksekliğinde. Komşular sıçanlardan, farelerden, hamamböceklerinden ve başka böceklerden şikâyetçi. Ken ya evini şimdi temizlemeli ya da bedelini ödemeli. ** Bu programda ürün yerleştirme bulunmaktadır.


3. Sezon / 28. Bölüm | VULA / LISA
Vula, evini tamamen yok eden 30'u aşkın hastalıklı kediyi istifliyor. Kediler, mutfak da dâhil olmak üzere evin her metre karesini kedi kumu kabı olarak kullanıyor, ki mutfak da istiflenmiş yemek yığınlarıyla dolu. Hayvanları Koruma Derneği ve belediye avukatı devreye girdi, Vula'ya evini temizlemekten başka çare bırakmadı. Aksi takdirde evsiz kalıp evinin yıkılışına tanık olabilir. 30 yaşında ana sınıfı öğretmeni olan Lisa, istiflerini evden okula getirerek hâlihazırda bir işinden oldu. Şimdi de elindeki işin tehlikede olmasından korkuyor. Sevgilisiyle olan üç yıllık ilişkisi pek iç açıcı değil. Annesi ve kız kardeşi evi temizlemesine yardım edince her şey gün yüzüne çıkıyor. Meğerse istifçilik, kimsenin itiraf etmek istemeyeceği kadar ailenin içine işlemiş.** Bu programda ürün yerleştirme bulunmaktadır.


3. Sezon / 29. Bölüm | DAWN / LINDA
Dawn'ın evi sadece istifle değil, hamamböcekleri ve kara dul örümcekleriyle dolu. Belediye, evini temizlemezse günlük 1000 dolarlık ceza ile Dawn'u tehdit ediyor. Daha da kötüsü kocası o kadar usanmış bir hâlde ki kızları Çocuk Koruma Hizmetleri tarafından götürülmeden önce boşanmaya ve eşini evden atmaya hazır. Linda'nın istifçilik huyu o kadar kötü bir durumda ki şeker hastası kocası evde tek başına hareket edemiyor. Linda işteyken eşi çoğu zaman yemeğe ve suya sınırlı erişimli bir hâlde üst katta hapsoluyordu. Linda bu istifçilik sorunu çözüme kavuşturmazsa, kızları Yetişkin Koruma Hizmetleri'nden babasını götürmesini isteyecek ve annesiyle olan tüm bağını koparacak.** Bu programda ürün yerleştirme bulunmaktadır.


3. Sezon / 30. Bölüm | KATHLEEN/MARGREE
Kathleen'in istifçiliği o kadar kötü bir durumda ki oğlu, 16 yaşındaki kız kardeşini annesiyle tek başına bırakmamak için üniversite bursundan feragat etti. Mutfak, işlevini yerine getiremiyor. Yığınlar, kullanılmaz vaziyette olan odalara çıkan sarkık kapı aralıklarını desteklemek için kullanılıyor. Kathleen'in evini temizlememesi hâlinde, kardeşi Paula 16 yaşındaki yeğenini evden götürmek için hukuk diplomasını kullanarak mahkemeye başvuracak. Margree iki yıl evvel bir papazla*(bakanla?) evlendi fakat evi istiften geçilmediği için kocası eve hiç taşınamadı. Eşi evi temizlememesine kızarak kendisinden ayrıldı ve kendi dairesine çıktı. Ona evi temizlemesi için son bir fırsat veriyor. Aksi takdirde, evlilikleri bitecek.** Bu programda ürün yerleştirme bulunmaktadır.


3. Sezon / 31. Bölüm | THERESA/KAREN
Bağırsağının birkaç santimini kangrene karşı kaybetmesi dâhi Theresa'yı istifçilik huyundan ve son kullanma tarihi geçmiş yiyecekleri yemesinden alıkoyamadı. Ayrıca kocasının emekli maaşını binlerce lüks çantaya ve ayakkabıya yatırdı. Eğer istifçiliğini kontrol altına alıp eşyalarının bir kısmını satmazsa, evleri ipotek edilecek. 42 yaşındaki Karen seçkin bir avukattı. Fakat üç aylık bebeğini beşik ölümünde kaybedince dünyası alt üst oldu ve acısını dindirmek için uyuşturucuya, alkole ve istifçiliğe başvurdu. Geçmişte intihara kalkıştığı için kocası eşinin hayatı için daima endişe duyuyor ve her geçen gün istiflerin arasında Karen'ın kurtulması için çetin bir mücadele veriyor.** Bu programda ürün yerleştirme bulunmaktadır.


3. Sezon / 32. Bölüm | MARY LYNN / INGRID
İstifçi Mary Lynn'ın 14 yaşındaki oğlu Jacob istiften geçilmeyen evde kendi annesinin yanında yaşamaktansa koruyucu ailede olmayı yeğliyor. Hatta Jacob son zamanlarda dikkat çekmek ve Çocuk Koruma Hizmetleri'nin evi temizletmesi için annesinin kendisini dövdüğüne dair hikâyeler uydurdu. Çocuk Koruma Hizmetleri artık evi sık sık ziyaret ediyor ve Mary Lynn derhal bir gelişme kat etmezse evladını sonsuza dek kaybedebilir. Alışveriş kanalı ve evden alışveriş delisi olan Ingrid, kelimenin tam anlamıyla istiflerden kendi evine giremiyor. Alışveriş kanalından gelen açılmamış koliler ve çürümüş yiyecekler tüm kontrolü ele geçirmiş hâlde. Sokağın aşağısında bulunan merhum babasının evini yıkamaya mecbur. Yemek istifi ailesini bunalttı. Oğlunun ayağı istife takıldı ve bir sırt ameliyatı geçirdi. Ingrid'in ailesinin canına tak etti.**Bu programda ürün yerleştirme bulunmaktadır.


3. Sezon / 33. Bölüm | ALAN / JULIE
Dışarıdan evleri gayet normal görünüyor. Fakat evin içinde hayatlarını esir alan önemsiz eşyalara karşı mücadele veren bir aile var. Yılbaşı süslerine, folyolara, gazetelere, etiketleri hâlâ üstünde olan çuvalla giysiye karşı. Her birey farklı fikirler ortaya atıyor ve akışına bırakabilmiş gözükmüyorlar. Duruma bağlı olarak, terapistlerden, profesyonel organizatörlerden veya temizlik ekibinden yardım alacağız. Temizlik ekibi temizleme sürecinde koleksiyonlarımıza rehber olacak ve davranışlarını kontrol altında tutmaları için onlara araç temin edecek. Her bir "çöp faresi"ne temiz bir sayfa açacağız ve haftalar sonra istifleme rahatsızlıklarını dizginleyip dizginlemediklerini takip edeceğiz.**Bu programda ürün yerleştirme bulunmaktadır.


3. Sezon / 34. Bölüm | JIM & SUSAN3. Sezon / 35. Bölüm | ARLINE & CAROLYN B.
Arline’in istifi o kadar muazzam bir boyuta ulaşmış duruma ki, kocası her akşam Havai sıcakları eşliğinde arabasında uyuyor. Evinin içinde bulunmaktan daha iyi olacağını düşündüğü için, kalp ve prostat ameliyatları sonrası iyileşme sürecine arabasında devam ediyor. Carolyn’in ailesi Carolyn’i, eğer evini temizlemez ve çalıntı eşyalarını sahiplerine iade etmezse ihbar etmeye hazırlanıyor. Carolyn’in “Kayıp, bulanındır” davranışı öyle boyutlara ulaşmış ki, Carolyn kendi yetişkin çocukları tarafından evin dışına atılmış.


3. Sezon / 36. Bölüm | LLOYD & CAROL3. Sezon / 37. Bölüm | ANDREW B. & SHANIA3. Sezon / 38. Bölüm | ANDREW M. & LYDIA3. Sezon / 39. Bölüm | MARY & MARY ANN3. Sezon / 40. Bölüm | HANNA/KATHY & GARY3. Sezon / 41. Bölüm | GLEN / LISA4. Sezon / 42. Bölüm | PHYLLIS / JANET (UPDATED 2014)4. Sezon / 43. Bölüm | RANDI/VICKI (UPDATED 2014)
Randy’nin tahta kaldırımdaki hatırlamaya değer şeyler koleksiyonu, yirmi bin metrekarelik bir binayı ve çok sayıda tır kasasını dolduruyor. Odalar tilt makineleri, oyunlar, oyuncaklar, Randy’nin benzeri olan yüzlerce mankenle dolu. Kendi fantezisi olan Randyland için milyonlarca dolar harcamış fakat mekan halka açılmamış. Şimdi, ya elindeki yığından para kazanmanın yolunu öğrenecek ya da, parasız kalıp her şeyini kaybedecek. Vicky istifleme davranışını değiştirmezse kocasını ve küçük oğlunu kaybedecek. Vicky’nin istifleme sorunu ailesini dağıtıyor. Sadece, 15 yıllık evliliğini bitirmek isteyen kocası Paul değil, küçük oğlu Harley de evi terk etmek istiyor. Harley istiflemeden öylesine sıkılmış ki, okulunu yarıda bırakmış. Vicky’nin onu ara sıra çöplük dalışına götürmesi, okulda sınıf arkadaşları tarafından nasıl koktuğuna dair aşağılanmalara maruz kalıp utanmasına neden oluyordu. Dahası, Vicky’nin depresyonu onun altı ayda iki kere intihar girişiminde bulunmasına sebep oldu. Ağır bir biçimde depresyonda olmasına ve dünyadan kopmasına rağmen Vicky, ailesini yeniden toparlamak için dışarıdan yardım almayı kabul etti.


4. Sezon / 44. Bölüm | BILLY BOB / JEAN4. Sezon / 45. Bölüm | ROY / LORETTA4. Sezon / 46. Bölüm | RON / CAROL4. Sezon / 47. Bölüm | BEVERLY / MEGAN
Beverly uzun zamandır binlerce saatlik ses ve görüntüyü takıntılı bir biçimde kaydediyor. Evi televizyonlar ve kayıt cihazlarıyla dolu ayrıca arka bahçesinde kutular dolusu kaset yığınları var ve evinin duvarları yerden tavana kadar çıkan video kasetleriyle kaplı. Beverly’nin kızlarından biri, eğer yardım almazsa onu sosyal hizmetleri aramakla tehdit ediyor. Megan’ın evi istif yığınlarıyla dolu ve fareler basmış durumda. Aile Hizmetleri birkaç ziyaret yapmış olsa da Megan onları artık eve almıyor. Yeni bebeğin doğumuyla birlikte ev yaşamak için yeterince güvenli olmadığından Megan, kocası ve üç çocukları şu an bir motelde kalıyor. Evine geri dönüp üç çocuğunun da velayetini kaybetmemek için Megan artık temizlenmek zorunda.


4. Sezon / 48. Bölüm | BECKY / CLARE
Becky’nin istifi on altı ayrı depoyu dolduruyor ve her ay ödediği kiralar sebebiyle ekonomik olarak zora girmiş durumda. Şu anda oğlu ve nişanlısıyla yaşamakta ve o evde de istiflemeye başlamış durumda. Onu, bu ayın sonuna kadar yığınından kurtulması veya evden taşınması için uyardılar. Clare, istifi yüzünden şerif tarafından gönüllü olarak zihinsel eğitime katılmaya ve temizlenene kadar kendi mülkünden taşınmaya zorlandı. Kendisi bir arkadaşıyla kalırken Clare’in oğlu ve kız arkadaşı evin arka bahçesindeki bir kulübede su olmadan yaşıyorlar. Clare evini temizlemezse, onu kaybetme ve oğlunu da evsiz bırakma tehlikesiyle karşı karşıya.


4. Sezon / 49. Bölüm | STACEY / ROI (UPDATED 2014)
Stacey’nin evi işgal eden kırk yedi köpek ve kediden kurtulması için iki günü var. Evdeki her şeyi parçalamış ve on dört yaşındaki kızının abisinin evine taşınmasına neden olmuşlar. Temizlik yapmazsa hem evini hem de kızını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya. Roi, istifi sebebiyle şimdiye kadar iki kez hapse girmiş ve şimdi itfaiye tarafından evinde gaz kaçağı ve eşyalarının altında biriken gaz tehlikesi sebebiyle evinden atılmış durumda. Ekip temizliğe başladığında gaz kaçağının evdeki tehlikelerden sadece bir tanesi olduğunu anladı.


4. Sezon / 50. Bölüm | LISA / BERTHA
Lisa, antik pişirme araçları konusunda uzman, aktif halde çalışan ve yemek istifi yapan bir şef. Başkentte bir milyon dolarlık bir evde oturmasına rağmen mutfağı bir gecekonduyu andırıyor. Lisa’nın kızının, annesinin tarihi geçmiş yemekleri pişirip kendisini içindeki böceklerin de ekstra protein kaynağı olduğuna dair ikna ettiği anıları var. Bertha, evlere gazete dağıtımı yaparak geçimini sağlıyor ve müşterilerinin çöpünde, evine uygun hazineler arıyor. Bahçesi şehir çöplüğüne dönmüş durumda ve evine girilemiyor. Mahkeme kendisine, evini kırk gün içinde temizlemesi veya hapse gitmesi konusunda son bir uyarıda bulundu.


4. Sezon / 51. Bölüm | JUDY/JERRY
Judy evini temizlemezse, evsiz kalacak. İstifleme geçimişi acınacak halde. Çocukları, çocuk koruma servisi tarafından alındıktan sonra en büyük kızı istifin içinde yaşamamak için evden kaçtı ve sokaklarda yaşamayı tercih etti. Bunların hiçbiri Judy’yi değişmek adına motive etmedi. Kanser olmak bile…On ay önce Judy kendini evin dışına taşıdı. Kanser ameliyatını bahane edip arkadaşı Linda’nın evinde kalmaya başladı. Linda’nın birkaç hafta sandığı ziyaret, Judy’nin istiflemeye başlamasıyla on aylık bir kabusa dönüştü. Judy ayrıca Linda ve ailesine hizmetçileriymiş gibi davranıyor. Linda ne zaman Judy’ye karşı çıksa istifçinin ağlama krizleriyle karşılaşıyor. Linda ve ailesi bu manipülasyona daha fazla katlanmamaya karar verdi. Kanser olsun veya olmasın, Judy’yi evden atacaklar. Judy evsiz kalmadan önce, yaptıklarının sorumluluklarını almaya, Linda’nın kanepesinden uzaklaşmaya ve kendi evini temizlemeye mecbur. Jerry’nin çok sevimli, güzel ve yarım milyon dolarlık evi, Jerry onu temizlemezse elinden alınacak. Çok rağbet gören bir üniversite bölgesinde bulunan bu güzel ev, şimdiki durumuyla tam bir göz rahatsızlığı ve toplumsal dert olmuş durumda. Jerry, istifi kontrolden çıkana ve çocukları büyükbabalarına taşınana kadar çocuklarıyla birlikte yaşıyordu. Bu Jerry’yi durdurmadı, bilakis çocuklarının gitmesiyle evde daha çok çöp biriktirmek için fazladan alanı oldu. Yetkililer istiflemesiyle ilgili uyarıda bulunup olayın peşine düştüler ama Jerry bunu görmezden geldi ve bundan beş yıl önce kundaklama sebebiyle, evinde yangın çıktı. Jerry evden güçlükle çıkabildi ama istifinin ve eşyalarının çoğu yandı. Durum sonradan yetkililer tarafından tam kapsamlı bir kundaklama soruşturmasına çevrildi. Jerry, bu durumu, evini daha çok eşya depolamak ve istiflemek için bir fırsat olarak gördü. Şu anda ağzına kadar dolmuş bir hurdalık görünümünde. Kundaklama soruşturması kapatıldı ve Jerry, yetkililer tarafından evini tamamen temizlemeye zorlandı.


4. Sezon / 52. Bölüm | JOHN / VIVIAN4. Sezon / 53. Bölüm | KEVIN/MARY
Kevin McCrary, ikisi de Holllywood’un Ünlüler Geçidi Kaldırımı’nda yıldızları olan tanınmış politikacı Tex McCrary Keri ve ünlü beyaz perde yıldızı Jinx Falkenburg’un en genç çocukları. Büyük bir malikânede, göz alıcı bir hayat yaşadı fakat şimdi yukarı doğu Manhattan’daki evini istifledi ve evinin önündeki bankta uyuyor. Dairesi o kadar dolu ki, tek giriş ve çıkış yolu, acil yangın çıkışında. Komşuları bezmiş, abisi ise onu kurtarmaktan bıkmış durumda. Kevin şimdi evini temizlemezse tahliye edilmekle karşı karşıya. Marry, evini Viktorya dönemine ait olduğuna inandığı eşyalarla ağzına kadar doldurmuş durumda. Döneme ait mobilya koleksiyonları ve dekorasyonlara o kadar takıntılı durumda ki evinin kendi etrafında parçalanmasına izin verdi. Çocukları artık ona yardım etmek veya kendi evlerinde kalmasını istemiyorlar. Marry şimdi ailesiyle olan ilişkisini düzeltmek için evini temizlemek zorunda.


4. Sezon / 54. Bölüm | MIKE/BONNIE
Mike’ın evi o kadar zehirli durumda ki; evindeki bir virüs sebebiyle neredeyse böbrekleri iflas ediyor ve kendisini öldürüyordu. Doktoru kendisine, evi tamamen temizlenene kadar eve dönmemesini söyledi. Temizlemek bir yana Mike eve kız kardeşi Cudi ile birlikte dönmüş durumda. Aylar sonra Cudi, Mike’ın istiflemesine daha fazla tahammül edemiyor ve evden çıkmasını istiyor. Mike temizlik yapmazsa, gidebilecek bir yeri yok. Bonnie, hiç temizlenmiş bir evi olduğunu hatırlamayan iki genç kız sahibi 46 yaşında yalnız bir annedir. Ev istiflenmiş ve tamir gerektiren bir durum da ama Bonnie, eve birisini alırsa çocuk koruma servisinin çocuklarını alma ihtimalinden korkuyor. Çocuklar, bulaşıkları küvette yıkamak gibi durumlardan yorgun durumdalar ve evde istifle ilgili sürekli kavga çıkıyor. Bonnie, çocuk koruma programını uzak tutmak ve kızlarıyla arasını düzeltmek için temizlik yapmak zorunda.


5. Sezon / 57. Bölüm | NORMAN/LINDA
Norman, üçüncü kattaki yatalak kız arkadaşı Jeneveve’ye bakmaya gittiğinde onu alkolden kaynaklı felç halinde buldu. Panik halinde dokuz yüz on biri aradı. Sağlık ekibi eve ulaştığında gördükleri karşısında şok oldular. Eve ön kapıdan girmek mümkün olmadığı için değerli vakitlerini yukarıdaki arka kapıya tırmanarak harcayan dört kişilik ekip, evdeki istifi de aşarak Jeneveve’ye ulaşmayı başardı. Maalesef, Jeneveve’ye ulaştıklarında bir süre önce ölmüş olduğu anlaşıldı. Norman çıldırmış bir haldeydi. Sadece sevgilisini kaybetmekle kalmamış, yaptığı istif açığa çıkmıştı. Görevliler acil bir şekilde itfaiyeyi ve itfaiye şefini aradılar çünkü evdeki istif, muhtemel yangın olasılığı sebebiyle komşular için de tehlike arz ediyordu. Aynı şekilde polisi de acil şekilde arayıp ihbarda bulundular. Bir saat içinde Norman’ın evi yetkililerle dolmuş ve evine el konulmuştu. Norman’a evini temizlemesi için otuz gün sure verildi. Aksi halde evini kaybedecek.


5. Sezon / 59. Bölüm | MARY/ANNIE
Mary sadece elli dört yaşında ama yıllarca sefalet içinde yaşamak onu bir uyuşturucu bağımlısı gibi yaşlandırdı. Mary, annesinin on iki yıl önce ölmesinin ardından istiflemeye başladı. Eşya biriktirmenin yanı sıra Mary, kedileri de biriktirmeye başladı. Şu an evi, yerden tavana kadar kedi dışkısı ve etrafa serpiştirilmiş gibi duran insan dışkısı ile dolu. Su tesisatı çalışmıyor ve evde yemek pişiremiyor. Mary en yakın arkadaşlarını, ailesini ve hatta ev tapusunun sahibi olan kuzenini bile yıllardır evine almamış. Kapıların ardında onları neyin beklediğinden haberleri yok. Evin yaşanamaz halinden dolayı Mary, kedilerinden vazgeçip evi temizlemek zorunda veya yetişkin koruma servisinin zoruyla evinden çıkartılacak.


5. Sezon / 60. Bölüm | CARRIE/JAMES
Carrie, evini iki hafta içinde temizlemezse, sağlık departmanı evine geri taşınmasına izin vermeyecek. Carrie’nin istifleme alışkanlığı aile üyleri tarafından on üç kez tecavüze uğrayıp yatılı okula gönderilmesine dayanıyor. Dünyasının bu denli karışık olması Carrie’nin alış veriş yapıp aldıklarını istifleyerek kendini korumaya çalışmasına yol açmış. İstifi oldukça kötü durumda. Kendi idrarı ve dışkısını da içeriyor. Kızı Trish ve aile üyelerinin defalarca temizlemesine rağmen tüm girişimleri sonuçsuz kalmış. Trish on beş yaşındayken evden çıkmak için çocuk koruma servisini aramış. Yetkililer onu oradan çıkaramayınca, kendisi kaçmış. Bu ise Carrie’nin istifleme alışkanlığını arttırmış. Şimdi, on iki yıl sonra, ise Carrie problemlerini teşhis ve tedavi edip kızıyla ilişkisini sürdürmekten başka seçeneğe sahip değil. Evinin, insan yaşantısına uygun olmadığı tespit edilmiş ve sağlık departmanı evini temizleyene kadar Carrie’nin eve girmesini yasaklamış. Bu ev Carrie ve Trish’in tek varlığı. Bu ikili geçmişten gelen farklılıklarını bir kenara bırakıp, beraber evlerini temizlemeyi deneyecekler. James, bir zamanlar bir dükkân sahibi olma hayali kuran eski bir denizci ve emekli bir polis. Mülkü üç blokluk bir alana yayılmış ve içinde çok sayıda bowling topu, çalışmayan küflü ve paslı aletler, kırık bisikletler, tencereler ve tavalarla dolu. Bununla birlikte James oldukça baskın ve Amerika’da üretilmiş eşyaları muhafaza etmek istiyor. Kızı Michelle’in bir istifin içinde büyümekle ilgili kötü anıları var. James, istifçiliği konusunda oldukça hoşgörüsüz ve istif yapmanın bir hastalık olmadığını düşünüyor. Sonuç olarak James’in iki bin yediden beri süren mahkemesi var ve Mayıs ayında mahkeme daha sert önlemler alarak James’e bir takım yaptırımlar uygulama peşinde. James temizlik yapmak zorunda ya da yerel idare zorunlu bir temizlik yaparak faturasını James’e ödetmek istiyor ki bu da evin değerine eşit bir meblağ.


6. Sezon / 61. Bölüm | JOANNE/KRISTY6. Sezon / 63. Bölüm | KATHLEEN/SCOTT
Kathleen’in kızı Kristen, eğer annesi istifleme bağımlılığıyla ilgili yardım almazsa, onu evden atacak. Kathleen eskiden temiz, düzenli ve gayet organizeydi. Kocası bin dokuz yüz seksen yedi yılında bir tren kazasında öldükten sonra bütün hayatı alt üst oldu. Kathleen zihinsel bir çöküntü yaşadı ve alkol almaya başladı. Oğlu üç yıllığına evden ayrıldı ve kızıyla da altı ay boyunca konuşmadılar. Sonunda kızının kendisine yalvarmasıyla Kathleen, içmeyi bıraktı. Yine de istifleme alışkanlığı, içkinin yerini aldı. İstifi buzdolabında duran ölü bir baykuş, kavanozlar dolusu kurtçuklar, kedi kusmukları ve kedi tüyü gibi tuhaf nesnelerle dolu. Bunların bir gün bir proje olabileceğini düşünüyor. Kathleen’in istifi iki bin beş yüz metre karelik New Jersey’deki evini doldurmuş ve bir yıldır ziyaretine gittiği kızının evini de doldurmak üzere. Bir partiye katılmak için çıkıp bir daha geri dönmemiş. Çok meşgul bir yazar ve editör olan kızı Kristen’in kendi evinde çalışacak bir odası bile yok. Evi annesinin eşyalarıyla dolmuş durumda ve kendisinin buna daha fazla sabrı da kalmamış. Annesi yardım almazsa, onu evinden atacak. Scott, istifleme alışkanlığını tedavi etmeli yoksa ailesi her şeyini kaybedecek. Scott bir mezat istifçisi ve kronik olarak para harcama ve kumar bağımlısı. Scott’ın bir depoya sığmayacak kadar çok sayıda panjur stokları, eski bilgisayarları, inşaat stokları, otel ekipmanları stokları, tatil eşyası stokları, Cadılar Bayramı stokları, mücevher stokları ve yıllar içinde satın aldığı yüzlerce evi ve mülkü var. Hepsi çeşitli binalara, kulübelere ve evinin içine zulalanmış durumda. Scott’ın mezatta satacağı eşyalarını ayıklaması ve satmak için oraya gitmesi gerekiyor. Problem ise, onları tekrar geri alacak olması. Onları bırakamıyor. Yani eşyalarını ikinci kez satın alıyor. Bu satın alma süreci kumar alışkanlığıyla bağlantılı çünkü kazanmayı seviyor. Şu anda vergi dairesinin banka hesaplarını dondurmasına ramak kala oğlu Corey, hayatını mülklerin elinden gitmemesine uğraşmaya adamış durumda. Binalarına el konulması ve birlikte kaçmayı isteyen eşiyle birlikte Scott, sonunda istifleme ve satın alma alışkanlığıyla ilgili yardım almayı kabul ediyor. İçi istifle dolu sadece bir tane binasını gözden çıkartabilirse, ailenin geri kalan mülklerini saklayabilme ve parasız kalmama şansı olacak.


7. Sezon / 68. Bölüm | DEBRA & PATTY
Dışarıdan bakıldığında, Debra güzel bir evi, iyi bir evliliği ve 5 güzel çocuğu olan süper bir annedir. Evin içine adım attığınızda ise Debra, evini ve ailesini büyük bir giysi yığınına gömen ihmalkâr bir anne olarak karşımıza çıkıyor. Evde küvet de dahil olmak üzere her yer kıyafet doludur. Debra’nın kıyafet aşkı o kadar derine inmiştir ki, aile bütçesini 50.000 $'lık kredi kartı borcu altına sokmuştur. İstifçilik, yıllardır Debra’nın ailesiyle arasındaki ilişkiyi koparırken, o bunun için kendisi dışında herkesi suçlamaktadır. Çocukları, Debra’nın sürekli olarak onların iyiliğinden çok istifçiliği ön planda tuttuğu için annelerine karşı kızgındırlar. Kocası Ray, karısının bu konudaki patlayıcı öfkesinden korktuğu için konuyla yüzleşmekten kaçınmış olmasına rağmen, artık çocuklarının annelerinin karşısına dikilmesi konusunda yaptığı baskıya dayanamayıp, Debra’nın karşısına dikilir.


7. Sezon / 69. Bölüm | DOUG & RUTH
Temizleme Uzmanı - Cory Chalmers, evinin koşulları nedeniyle, sadece geceleri yaşayan genç bir adamın evine davet edildi. 31 yaşındaki Charles King mahalledeki en havalı çocuktu. Büyüme çağında, hayatta her istediği olmuştu. Babasının sevgisine sahipti ve çok yakışıklı olmasından dolayı da okuldaki en popüler çocuktu. 17 yaşında, ATV aracıyla geçirdiği trajik trafik kazasında neredeyse ölüyordu. Doug, 12 gün boyunca komada kaldı. Ve uyandığında, doktorlar bütün hafızasının silinmesine sebep olan travmatik bir beyin hasarı olduğunu fark etti. Geçmişini hatırlamaya çalışan Doug, anılarını tetikleyeceğini düşündüğü eşyaları biriktirmeye başladı. Birdenbire, her şeye sahip olan şanslı çocuğun hayatı yokuş aşağı gitmeye başladı. Doug’un değişimlerini kabul edemeyen aile, onun bu istifçilik hastalığıyla dalga geçti ve alay etti. Doug’un babası, aşırı dozdan ölünceye kadar eline bir balyoz alır ve istifleri parçalardı.


7. Sezon / 70. Bölüm | CHARLES & ALVIN
Alvin, Afrikalı-Amerikalı bir ailenin 12 çocuğundan en büyüğüydü. Tüm kardeşleri başarılı olsa da, Alvin her zaman biraz farklı olmuştu. Kardeşlerine göre Alvin, çok küçük yaşlardan itibaren, her zaman bir şeyler biriktirmeyi severdi. Annesinin favorisi olan Alvin, istediği zaman istediği şeyi yapabiliyordu. İstiflemek de bunun bir parçasıydı. Sürekli işsiz olan Alvin, annesiyle birlikte yaşıyor ve evin bu hale gelmesinde ve annesinin iyiliği konusunda büyük bir kontrolü var. Ev, artık çöplerle o kadar dolmuş ki, Alvin banyoda yaşamaya başlamış. Zayıf annesi Ruth, istifler yüzünden birkaç kez düşünce hastaneye gitmek zorunda kalmış ve şimdi de hayatını tekerlekli sandalyede geçiriyor. Alvin’in agresif kişiliği, aileyi bugüne kadar evi istiflerden kurtarmaya çalışmaktan alıkoymuş. Çocukları şimdilik, Ruth'un sağlığı konusunda çok endişeli olduklarından, onu zorla kendi evinden almışlar ve Ruth artık bir süre bir çocuğunun, bir süre bir çoğunun yanında olmak üzere ev ev dolaşır olmuş. Ancak Ruth, evine geri dönmeyi çok istiyor. Ruth’un çocukları ise, eğer Alvin çöplerini temizler ve bu psikolojik sorunu ile başa çıkmaya söz verirse annelerinin tekrar kendi evine taşınabileceği konusunda anlaşmışlar. Charles iki şeyi seviyor: Kadınlar ve Resim. Kadınlara karşı olan sevgisi, evini ve galerisini kaplayan binlerce çıplak resim için ilham kaynağı olmuş. Kadınlarla ilgili yaşadığı hayal kırıklıkları, Charles'ın kendisini sıklıkla bir Canavar olarak tasvir ettiği grafik resimlerine dönüşmüş. Onun tutkusunun aslında sanatsal mizacını öne çıkarması ve güzel şeylerle çevrili olmasını gerektiriyor. Ancak Charles’ın durumunda, bu tutkuları o kadar aşırı bir hale geldi ki, artık hayatından sevdiği iki şeyde artık sürdürülebilir değil. Charles 4 kez evlendi. İstif hastalığı ise, hayatının büyük aşkı olarak nitelendirdiği 2. karısı Ginger'dan boşanmasının ardından başladı. Sanatsal öfkeleri ve Charles’ın Ginger'ın başsız resimlerini yapması nedeniyle, Ginger iki çocuğuyla alır ve onu yalnız bırakır. Charles, içindeki boşluğu doldurmak için evini ona resim yapmasında ilham veren kitaplarla doldurmaya başlar. Ama bu alışkanlığı 3. ve 4. karısının onu terk etmesine neden olur. Charles'ın evi ve galerisi o kadar dolu ki artık resim yapamamaya başlar. Onun için modellik yapmayı artık sadece bir manken kabul ediyor. Çünkü diğerleri bu çöplükte poz vermek istemiyor. Charles’ın ailesi istifçiliğinin onu yavaş yavaş öldürdüğünü düşünüyor. Eğer bu çöpler temizlenmezse ve Charles resim yapamaz hale gelirse, kendini inciteceğinden son derece endişelidirler.


7. Sezon / 71. Bölüm | SHANNA & LYNDA
Matt Paxton, geceyi HOARDERS tarihinin en kötü evini kurtarmaya uğraşmakla geçiriyor - zeminden tavana kadar yıllardır biriktirilmiş olan idrar ve dışkı doldurulmuş şişelerle dolu bir ev. Shanna, 44 yaşında, korkunç şeylerle dolu evde yaşayan bir kadındır. Yani sadece çöplerle değil, çöp ve insan atıklarıyla dolu bir evde yaşamaktadır. Çöp servisi ve foseptik olmadan, Shanna ve annesi bir zamanların modern ve güzel bir ev olan evlerine, orada olmaması gereken bir sürü şey toplamışlar. Shanna’nın annesi kısa bir süre önce vefat ettiğinde, bu durum komşuların nihayet istifleme ve atık sorunlarının farkına varmasına neden oldu. Durumu şehir meclisine bildirdiler ve eğer Shanna temizlemezse, evi yıkılacak. Lynda evini mahşer günü için istifliyor. Şu anda dünyada son günlerimizi yaşadığımıza inanıyor ve hayatta kalması için evini istiflemeye ihtiyacı olduğunu düşünüyor. Üstelik, kendinin güvende ve bolluk içinde olacağını düşünmesine


7. Sezon / 72. Bölüm | JONI & MILLIE
Joni'nin istifçiliği iki oğlunu uyuşturucu kullanmaya yönelmesine neden oldu ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nu torununu onun elinden almaya zorladı. Joni’nin ailesine verdiği zararın kısır döngüsünü durdurmak için son bir şansı var. Millie, evinde temizlik yapmayı kabul etti, ancak istifçilik hastalığı tekrar nüksetti ve yeniden istiflemeye başladı. Şimdi kızı Chelsea, Millie'ye son bir ültimatom verdi - "Ya evini temizle yada beni sonsuza kadar kaybet".


7. Sezon / 73. Bölüm | MANUEL & CARLA
Manuel, 5, 6, 7 ve 9 yaşlarındaki dört torunuyla birlikte, çöp eve dönüştürdüğü evinde yaşıyordu. Onlar hayatının aşkıydı, ancak Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından onun elinden alındılar ve şimdi Manuel, evini temizlemediği sürece onları geri alamaz. Bu arada, Carla, onu aldatan erkeklerle üç başarısız evlilik yaptı. Her bir kocayı temsil eden bir şekilde, Carla üç evini de çöp eve dönüştürdü. Ailesi şimdi evlerden en azından birini temizlemeye çalışıyor, böylece Carla hayata yeni bir başlangıç yapabilir.


7. Sezon / 74. Bölüm | SUSAN & MICHAEL
Susan, araba ve elektronik eşya satın alıp satmaya bağımlıydı, ama asla aldıklarını satmayı başaramıyordu. Geçtiğimiz günlerde ise, Susan daha fazla şey satın almak için dışardayken, biri evine girdi ve tekerlekli sandalyeye bağlı annesini silahla tehdit ederek, Susan'ın evindeki eşyaların bir kısmını çaldı. Michael'ın babası, oğlunu demir yumrukla yöneten ve onu "güçlendirmek için" kendi evcil tavşanını yemeye zorlayan Almanya'nın bir Nazi SS üyesiydi. Şimdi Michael bir istifçi, o ve köpeği dağınık bir kutu içinde sıkışmış bir sardalye gibi yaşıyor..


7. Sezon / 75. Bölüm | TERRY/ ADELLE
Terry'nin buzdolabında ölü kediler var ve 50 tane daha canlı kedisi var. Oğlu onun sorunlarının, daha küçük bir çocukken babasının gözünün önünde kalp krizi geçirerek öldüğü zamandan kaynaklandığını düşünüyor ve kendisini onu kurtaramadığı için suçlu hissediyor. Bu arada, yıllardır eşya biriktirme alışkanlığı olan, Adelle'nin evini öyle bir dağınık hal almış ki, Adelle şimdi banyo için bir kova kullanıyor ve çamaşırlarını yıkamak için de arka bahçesindeki bir çocuk havuzunu kullanıyor. Ama Adelle istifçiliğinin yarattığı pisliği veya ailesine verdiği zararları göremiyor.


7. Sezon / 76. Bölüm | LEE & BG / CHRIS
BG ve Lee milyon dolarlık Viktorya evlerini bir sürü eşyayla doldurdular - ve hala daha eve en çok şeyi kimin getirebileceğini görmek için yarışıyorlar. Bu iki kişi duygusal bir savaşa kilitlenmiştir - gerçek bir "Güllerin Savaşı". Chris, evini ve sekiz depolama ünitesini, bedavaya ulaştığı değersiz çöplerle doldurmuştu. Ve durumu o kadar kötüydü ki, su ve diğer temel ihtiyaçları olmadan yaşamaya devam etti, ki böylece çöpleri için depolama alanı sağlamaya devam edebilirdi. Ve sonuçta oğlunun eşi, "Bu eşya yığınları senin olsun, ben gidiyorum!" dedi.


7. Sezon / 77. Bölüm | JAN / BEBE
Jan istifçi olduğunu reddediyor - kızlarından biri, Jan’in eğer ona evdeki bir şeyi atmaktan bahsetmeye cesaret eden olursa, zehirli bir yılan gibi üstüne atlayabileceğini söylüyor. Bebe hizmetkarlarla ve yatılı okullarla büyümüş biridir ve kocası istediği her şeyi ona vermiştir. Ama kocası öldürüldüğünde, Bebe’in ayrıcalıklı hayatı son bulur ve şimdi onun istifçiliği o kadar kötü bir boyut almıştır ki, kiliseden bile bir şeyler çalmaya başlamıştır.


7. Sezon / 78. Bölüm | JEFF / MERLENE
Merlene her şeye sahipti - Lear Jet'in mucidinin oğlu ile evli uluslararası bir süper modeldi. Ama onun masal gibi hayatı kocasından boşandığında tepetaklak oldu ve şimdi evi daldığında bulunduğu eşyalar ile tavana kadar tıkış tıkış dolu. Jeff’in bir zamanlar hayatında vaktini dolduracak kadar parası ve kadını vardı. Fakat ayakkabı onarım işini kaybettiğinde hepsini bir anda yitirdi ve sonra işinden arta kalan tüm malları evine taşıdı ve inşaat malzemelerini istiflemeye başladı.


7. Sezon / 79. Bölüm | DIANA/DOLORES
Çocukken istismarın kurbanı olan Diana'nın istifçiliği o kadar aşırıya kaçtı ki, kızı artık bir televizyon koltuğunda uyumak zorunda kaldı çünkü çöp onun odasını da ele geçirmişti. Ama şimdi bir komşusu şikayette bulundu ve Diana hızlı bir şekilde evini temizlemezse evi elinden alinabilir. Bu arada, Dolores bir zamanlar çok değerli bir göze sahip antika satıcısıydı. Hatta Sotheby's'e bir sayış yapmıştı. Ama satın alma iç güdüsü kontrolden çıktı ve şimdi de her an alev alabilecek ve evini yerle bir edebilecek bir eşya yığını ile yaşıyor.


7. Sezon / 80. Bölüm | FUZZIE & FREDD/NANCY
Eski bir punk rock'çı çift olan, Fuzzie ve Fredd, orta yaşta olmalarına rağmen ergen gençler gibi yaşıyorlar, bir porno dükkanında çalışıyorlar ve evlerini albümler, oyuncaklar, çizgi romanlar, cadı maskeleri ve mankenler ile doldurmuşlar. Fuzzie'nin babası onları desteklemek için günde 10 saat çalışıyor, ama artan bu durumdan bıkan baba onlara ültimatom verdi. “Ya evi temizleyin ya da artık size para vermeyeceğim.” Nancy'nin evi, boş köpek maması kutuları, kirli kıyafet yığınları, fareler tarafından çiğnenmiş kutular ve siyah perdeler gibi görünen örümcek ağları ile doldurulur. Nancy’nin yeğeni Michelle, ona yardım etmek isteyen tek aile üyesidir, ama şimdi o da bir şeyler yapılmadığı takdirde Nancy'nin bu istif yığını içinde öleceğinden korkuyor.


7. Sezon / 92. Bölüm | FUZZIE & FREDD/NANCY
Eski bir punk rock'çı çift olan, Fuzzie ve Fredd, orta yaşta olmalarına rağmen ergen gençler gibi yaşıyorlar, bir porno dükkanında çalışıyorlar ve evlerini albümler, oyuncaklar, çizgi romanlar, cadı maskeleri ve mankenler ile doldurmuşlar. Fuzzie'nin babası onları desteklemek için günde 10 saat çalışıyor, ama artan bu durumdan bıkan baba onlara ültimatom verdi. “Ya evi temizleyin ya da artık size para vermeyeceğim.” Nancy'nin evi, boş köpek maması kutuları, kirli kıyafet yığınları, fareler tarafından çiğnenmiş kutular ve siyah perdeler gibi görünen örümcek ağları ile doldurulur. Nancy’nin yeğeni Michelle, ona yardım etmek isteyen tek aile üyesidir, ama şimdi o da bir şeyler yapılmadığı takdirde Nancy'nin bu istif yığını içinde öleceğinden korkuyor.


7. Sezon / 95. Bölüm | FUZZIE & FREDD/NANCY
Eski bir punk rock'çı çift olan, Fuzzie ve Fredd, orta yaşta olmalarına rağmen ergen gençler gibi yaşıyorlar, bir porno dükkanında çalışıyorlar ve evlerini albümler, oyuncaklar, çizgi romanlar, cadı maskeleri ve mankenler ile doldurmuşlar. Fuzzie'nin babası onları desteklemek için günde 10 saat çalışıyor, ama artan bu durumdan bıkan baba onlara ültimatom verdi. “Ya evi temizleyin ya da artık size para vermeyeceğim.” Nancy'nin evi, boş köpek maması kutuları, kirli kıyafet yığınları, fareler tarafından çiğnenmiş kutular ve siyah perdeler gibi görünen örümcek ağları ile doldurulur. Nancy’nin yeğeni Michelle, ona yardım etmek isteyen tek aile üyesidir, ama şimdi o da bir şeyler yapılmadığı takdirde Nancy'nin bu istif yığını içinde öleceğinden korkuyor.


7. Sezon / 97. Bölüm | FUZZIE & FREDD/NANCY
Eski bir punk rock'çı çift olan, Fuzzie ve Fredd, orta yaşta olmalarına rağmen ergen gençler gibi yaşıyorlar, bir porno dükkanında çalışıyorlar ve evlerini albümler, oyuncaklar, çizgi romanlar, cadı maskeleri ve mankenler ile doldurmuşlar. Fuzzie'nin babası onları desteklemek için günde 10 saat çalışıyor, ama artan bu durumdan bıkan baba onlara ültimatom verdi. “Ya evi temizleyin ya da artık size para vermeyeceğim.” Nancy'nin evi, boş köpek maması kutuları, kirli kıyafet yığınları, fareler tarafından çiğnenmiş kutular ve siyah perdeler gibi görünen örümcek ağları ile doldurulur. Nancy’nin yeğeni Michelle, ona yardım etmek isteyen tek aile üyesidir, ama şimdi o da bir şeyler yapılmadığı takdirde Nancy'nin bu istif yığını içinde öleceğinden korkuyor.


7. Sezon / 99. Bölüm | FUZZIE & FREDD/NANCY
Eski bir punk rock'çı çift olan, Fuzzie ve Fredd, orta yaşta olmalarına rağmen ergen gençler gibi yaşıyorlar, bir porno dükkanında çalışıyorlar ve evlerini albümler, oyuncaklar, çizgi romanlar, cadı maskeleri ve mankenler ile doldurmuşlar. Fuzzie'nin babası onları desteklemek için günde 10 saat çalışıyor, ama artan bu durumdan bıkan baba onlara ültimatom verdi. “Ya evi temizleyin ya da artık size para vermeyeceğim.” Nancy'nin evi, boş köpek maması kutuları, kirli kıyafet yığınları, fareler tarafından çiğnenmiş kutular ve siyah perdeler gibi görünen örümcek ağları ile doldurulur. Nancy’nin yeğeni Michelle, ona yardım etmek isteyen tek aile üyesidir, ama şimdi o da bir şeyler yapılmadığı takdirde Nancy'nin bu istif yığını içinde öleceğinden korkuyor.


8. Sezon / 94. Bölüm | ELLEN & GLORIA8. Sezon / 96. Bölüm | BEN AND ROBIN & KEVIN8. Sezon / 98. Bölüm | RUBY & MARY7. Sezon / 100. Bölüm | FUZZIE & FREDD/NANCY
Eski bir punk rock'çı çift olan, Fuzzie ve Fredd, orta yaşta olmalarına rağmen ergen gençler gibi yaşıyorlar, bir porno dükkanında çalışıyorlar ve evlerini albümler, oyuncaklar, çizgi romanlar, cadı maskeleri ve mankenler ile doldurmuşlar. Fuzzie'nin babası onları desteklemek için günde 10 saat çalışıyor, ama artan bu durumdan bıkan baba onlara ültimatom verdi. “Ya evi temizleyin ya da artık size para vermeyeceğim.” Nancy'nin evi, boş köpek maması kutuları, kirli kıyafet yığınları, fareler tarafından çiğnenmiş kutular ve siyah perdeler gibi görünen örümcek ağları ile doldurulur. Nancy’nin yeğeni Michelle, ona yardım etmek isteyen tek aile üyesidir, ama şimdi o da bir şeyler yapılmadığı takdirde Nancy'nin bu istif yığını içinde öleceğinden korkuyor.


8. Sezon / 101. Bölüm | ROIXANNE & BARBARA8. Sezon / 102. Bölüm | PEGGY & ED AND CONNIE8. Sezon / 103. Bölüm | CELIA & NATHAN8. Sezon / 104. Bölüm | SYBIL & RON8. Sezon / 105. Bölüm | MAGGIE & ANN8. Sezon / 106. Bölüm | SANDI & VIVIAN