BİZİ TAKİP EDİNHOARDERS

Bölümler

1. Sezon / 0. Bölüm | LINDA/STEVEN (PILOT)1. Sezon / 1. Bölüm | PATTY/BILL1. Sezon / 2. Bölüm | KERRYLEA/LAUREN1. Sezon / 3. Bölüm | TARA/BETTY1. Sezon / 4. Bölüm | JENNIFER & RON/JILL1. Sezon / 5. Bölüm | PAUL/MISSY & ALEX1. Sezon / 6. Bölüm | JAKE/SHIRLEY1. Sezon / 8. Bölüm | KERRYLEA/LAUREN
Kerrylea ve kocası Geoffrey, iki evleri için de olası ipotek kararı ile karşı karşıyadırlar. Kerrylea, West Seattle’daki evini seneler önce eski kocası ile birlikte almıştır. Kocasına, istifleme takıntısı fazla gelmeye başladığında ise, terk edilmiştir. Ve evdeki her şey ile kendisi başa çıkmak zorunda kalmıştır. Seneler geçtikçe ise, olaylar daha da gelişmiştir. Lauren ise 27 yaşında bir istifçidir. Ve bu yüzden erkek arkadaşı ile ilişkisi dibe vurmuş durumdadır. Biriktirme takıntısı bütün evlerini ele geçirmiş, sevgilisi Will de kendisi için temiz bir ortam yaratabilmek için, başka bir odada uyumaya başlamıştır. Lauren ise kendi odasına sığamayıp, Will’in yeni odasını da ele geçirmiş ve onun salondaki koltukta yatmasına yol açmıştır. Aynı zamanda Lauren, organize olamaması yüzünden bir senedir çalışamamaktadır.


2. Sezon / 7. Bölüm | AUGUSTINE
14 yıl önce Jason, annesi Augustine'in istifleme alışkanlığı yüzünden Çocuk Koruma Hizmetleri tarafından evinden alınmıştı. Annesi ise oğlunu geri almak için yeterli temizliği yapamadı. Şimdiyse bir yetişkin olarak ülkenin öteki ucunda yaşayan Jason, tamamen utanç ve öfke dolu, annesine geri dönme konusunda ise olumsuz düşünüyor. Augustine’in istifçiliği ise iyice ilerledi ve son dört yıldır evinde su, gaz ve ısınma gereçleri olmadan yaşıyor, sadece haftada bir kere kız kardeşinin evinde yıkanıyor. Komşulardan gelen şikayetler neticesinde temizlik yapması için bir mahkeme emri aldı ve para cezası ve hapishane tehlikesiyle yüz yüze gelmiş durumda. Bizler Jason’ın seneler önce kaçıp gittiği bu pislikten annesini nasıl kurtardığını izleyeceğiz.


2. Sezon / 9. Bölüm | CHRIS AND DALE2. Sezon / 10. Bölüm | BOB AND RICHARD
Bob ve Betsey’nin evi ağzına kadar kırık mobilya, alet edevat, yemek, ilaç, kıyafet ve bir yığın kitap ve oyuncakla dolu. Bit ve tahtakurusu istilasıyla başları dertte ve 4 çocukları da son iki aydır arka bahçedeki çadırda uyuyor. Fakat sıcaklıkların düşmesi ve yetkili makamlara ihbar edilme korkuları yüzünden evlerini temizlemek yahut her şeyi kaybetme riskini almak durumundalar. Emekli veteriner Richard, yani Doktor Dickey, evini, iki garajını ve iki depolama ünitesini 60, 000 bira kutusunu da içerek yığınlarla doldurmak için yarım milyon dolardan fazla harcama yaptı. Onun bu tutkusu ise evliliğine ve yaşam tarzına mal oldu. Şimdi gerçekten borç batağında ve bu yüzden düşük ücretli geçici işlerde çalışmak zorunda. Sonuç olarak üzerinde oturduğu altın madenini kazması, yani koleksiyonlarını satıp bu borçtan kurtulması gerekiyor.


2. Sezon / 11. Bölüm | JULIE AND SHANNON
Julie tam bir kabusun içinde yaşıyor. Bir dizi trajedi, Julie’nin oğlunun velayetini eski kocasına kaptırmasına neden olan devasa istifleme olayına yol açmış oldu. Şimdi ise evini temizlemek zorunda çünkü aksi takdirde kendisiyle yaşayan iki kızını da kaybetme riski ile karşı karşıya kalacak. Shannon, kocası Tim ve dört çocuğuyla birlikte çöplerle ve farelerle kaplı bir evde yaşıyor. Köpeği bu kargaşanın içinde geziniyor ve banyonun zemininde altmış santimetre çapında bir delik bulunuyor. Hayvan Kontrol görevlilerinin üç hafta önce 20 kediyi evden alıp götürmesi ise Shannon’ı yıkmış. Şimdi kameralar çalışırken, polisler çocuklarını ondan almak için Çocuk Koruma Hizmetleriyle birlikte kapıya geliyorlar.


2. Sezon / 12. Bölüm | DEBORAH AND JIM
Deborah, 49 yaşında, iki çocuk annesi ve yetkililerin istif merakı yüzünden çocuklarını yeniden ondan almasından oldukça korkuyor. Kocası Ron’un ise sabrı tükenmek üzere. Ona göre karısının istif merakı kendisinin depresyon ve alkol problemini tetikledi. Karısına göre de Ron’un alkol problemi onun istif merakını tetikledi. 2003 senesinde Ron’un intihara kalkışmasıyla da her şey üzerlerine yıkılmaya başladı. Şimdi Deborah’ın anksiyete sorunu her zamankinden yüksek bir seviyeye ulaşmış durumda. Artık büyük bir değişim yapmak zorunda, aksi halde ailesini tümüyle kaybetme riski bulunuyor. Jim iyi eğitimli ve bambaşka iki hayatı olan bir balcı. Bir yandan başarılı bir bal işini idare ederken diğer yandan kabus gibi bir evde yaşıyor. Heather, Jim’in 37 yaşındaki kızı, eğer bu davranışından vazgeçmezse kendisi ve 8 aylık torunu için Yetişkin Koruma Servisini arayacak.


2. Sezon / 13. Bölüm | LINDA AND TODD
Linda’nın ailesi istifçilik nedeniyle parçalanmıştı. Çocuklarıyla iyi bir ilişki kurmaktan başka bir isteği yok fakat çocukları bu baştan aşağı eşya yığınlarıyla dolu eve yaklaşmak dahi istemiyor. Linda’nın intihar etme tehdidine rağmen ailesi ona karşı son uyarısını yaptı: temizlik yapacak ya da kocası Shelton ondan boşanacak ve çocukları onunla irtibatını tamamen kesecek. 29 yaşındaki Todd, çocukluğundan beri model, araç gereç ve çeşitli hobi malzemeleri biriktiriyordu. 5 yıllık kız arkadaşı Robyn, evlenmek ve bir aile kurmak istiyor fakat Todd’u bu alışkanlığından vazgeçmediği takdirde ayrılmak istediğini de söyledi. Todd onunla bir hayat kurmak istiyor fakat sabrı tükenmek üzere ve nereden başlayacağını da bilemiyor.


2. Sezon / 14. Bölüm | JANET AND CHRISTINA
Janet’in hayatı kocasının 32 yaşında kalp nakli beklerken vefat etmesi sonucu harap olmuştu. Harap olmuş, istifleme alışkanlığı kontrolden çıkmış ve tam manasıyla dibe vurmuş durumda. O da çareyi alışveriş yapmakta ve evini dekorasyon malzemeleriyle doldurmakta buldu ve evlerini boş bir umutla da olsa kocasının istediği gibi dekore etmek için uğraştı. Öyle ki bu süreçte 20 takım bahçe mobilyası bile topladı. Dört kızı da onun değişmeyeceğinden ve onları sonsuza dek kaybedeceğinden endişeliler. Eski bir psikolog olan Christina, tam anlamıyla eşyalarının altında boğulmak üzere. Kronik astımı nedeniyle ancak yüzde seksen oranında nefes alan Christina’nın yüzü, zaman zaman halsizlik ve üzüntü nedeniyle morarıyordu. Banliyödeki evini ise kendisinin ve 12 yaşındaki kızı Hanna’nın kıyafetleriyle doldurmuş durumda. Çoğu uzun yıllardır giyilmemiş olmasına rağmen onları ayırmayı da reddediyor. Astımı daha kötüye gitmeden önce şimdi evini bir an evvel temizlemesi gerekiyor.


2. Sezon / 15. Bölüm | GAIL AND WARREN2. Sezon / 16. Bölüm | JILL & TRA
Tra, iki farklı hayat süren 40 yaşında bir itfaiyeci. İtfaiye departmanında, temiz ve düzenli bir dünyada yaşarken, evinde kaos içinde, duvardan duvara itfilenmiş eşyalarla çevrili bir halde yaşıyor. Sonunda bu iki dünya çarpışıyor ve meslektaşları Tra'nın istifçilik alışkanlığının onun, işteki performansını etkilemesinden endişe ediyorlar. Eğer işleri kontrol altına almazsa, Tra'nın İtfaiye departmanındaki geleceği tehlikede olabilir. Cil’in 13 yaşındaki oğlunun ciddi bir astım orunu var. Ve evdeki tozlu koli yığınları ve bodrum katta, önceden meydana gelen bir su baskının neden olduğu küfler, onun astım krizlerini tetikliyor. Cil’in 17 yaşındaki oğlu Spensır da, evin bu halinden bıkmış durumda, ve annesinin istifçilik alışkanlığı karşısında çok öfkeli. Aile bir yol ayrımında. Cil, eşyalarla dolu odaları temizlemek zorunda, yoksa çocuklarını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacak.


2. Sezon / 17. Bölüm | JUNE & DOUG
28 yaşındaki June, Oyuncak ayı ve Lahana bebek gibi oyuncaklarla dolu bir evde yaşıyor. O, sadece şehrin yangın yönetmeliğini ihlal etmekle kalmıyor, 13 yaşındaki kızı Tori’yle arasındaki ilişkinin de kötüye gitmesine neden oluyor. Anne ve kız arasında, hiç bitmeyen bir gerginlik var ve Tori, annesini, 18 yaşına girdiğinde onu terk etmekle tehdit ediyor. Evini ve kızını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olan June yardım almak zorunda. 38 yaşındaki Doug, iki evlatlık çocuğu olan bekar bir baba. 6 yaşındaki Kaylie de 8 yaşındaki Nate de özel bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Evin hali, sorunların daha da kötüye gitmesine neden oluyor. Evin mutfağı kullanılmaz bir halde, buzdolabı da neredeyse hiç çalışmıyor. Sürekli öfke nöbetleri geçiren Neyt, istifleri deviriyor ve eline geçirdiği her şeyi fırlatıyor. Bir çocuk terapisti ve bir sosyal hizmetler görevlisi evi ziyaret ediyor. Dag, onların, çocuklarının elinden almalarından korkuyor.


2. Sezon / 18. Bölüm | DENNIS & NADENE/ERIN & MALINDA
Dennis ve Nadene, evlerini tamamen ele geçirmiş olan dağınıklık ve pislik nedeniyle birbirlerini suçlayan, takıntılı birer istifçi. Emekli bir polis olan Denis’on, silahlardan ve bıçaklardan meydana gelen bir cephaneliği var. Kötüye giden sağlığı nedeniyle odasından hiç çıkmıyor. Erişkin Koruma Hizmetlerinin müdahalesi sonrasında, kızları Hedır, evlerinin temizlemesinde ve babasının öfke ve depresyon sorunlarının tedavisinde onlara yardım etmek için Londra’dan onları ziyarete geliyor. İki kız kardeş Erin ve Melinda, istifçiliğin hayatlarını etkilemediği bir anı hatırlamıyorlar. Anne ve babası da birer istifçi olan kız kardeşlerin evi sürekli dağınıktı. Şimdilerde, hasta olan anneleriyle birlikte yaşayan kız kardeşler, ya aşırı alışveriş ve istif sorunlarıyla mücadele edecekler, ya da Erişkin Koruma Hizmetlerinin, annelerini evden alması riskiyle karşı karşıya kalacaklar.


2. Sezon / 19. Bölüm | CLAUDIE
14 kişilik bir bu aile, mahallenin en kalabalık ailesiydi. Ta ki, anneleri Claudie’nin istifçilik alışkanlığı bu aileyi parçalayana ve onları mahallenin dışlanmış kimseleri haline getirene kadar. Evi, öyle kötü bir durumda ki Claudie, artık bir evsizler barınağında yaşıyor. Evden taşınan kocası da ona evi temizlemesi ya da evrakları imzalaması koşuluyla, boşanma evraklarını gönderiyor.


2. Sezon / 20. Bölüm | MICHELLE & KIM
Michelle, evinde bulunan 60 kuşa ulaşmak için, evdeki dar yolları kullanmak zorunda. 30 yıllık kocası, evdeki kuşlar ve yer yer yükseliği 1 buçuk metreyi bulan istifler nedeniyle evden uzaklaşmak zorunda kalmış. Michelle, artık ailesini, kuşlarından daha çok düşünmek ve kocasının eve dönebilmesi için evi temizlemek zorunda. Bir ilaç satış danışmanı olan 34 yaşındaki Kim, istifçilik sorunun kontrol altına almadığı takdirde, işsiz kalma riskiyle karşı karşıya kalacak. Onun işşi, yasal ilaç atışlarının dikkatli bir şekilde kayıt altına alınmasını gerektiriyor, ama o evdeki dağınıklık nedeniyle, düzenli bir çalışma ortamına sahip değil, ve çoğu kez aradıklarını bulmakta zorlanıyor.


2. Sezon / 21. Bölüm | LAURA & PENNY
Ölümcül bir kanser hastalığına sahip olan ve sağlığı her geçen gün kötüye giden Laura için, uyumak ya da dinlenmek neredeyse imkansız. Kafasının dayayabildiği ter yer, oturma odasındaki kanepenin üçte ikilik bir kısmı. Ve bu kanepe plastik kutularla, oyuncaklarla, kolilerle, kitaplarla, el işi objeleriyle, çürüyen mobilyalarla, dergilerle ve kedi idrarı kokan bir halıyla çevrili. Lora’nın istifçiliği, kocası ve kızlarıyla arasındaki ilişkinin de kopmasına neden olmuş. Bu onun, ailesini üzerindeki bu yükü kaldırabilmesi ve evini temizleyebilmesi için son şansı. 44 yaşındaki Penny, iki çocuk sahibi bekar bir anne. 3 odalı evi öylesine dağınık ki küçük oğlu, oturma odasındaki kanepede uyumak zorunda kalıyor. Evdeki buzdolabı çalışmıyor ve büyük oğlunun odasında berbat bir koku var. Bu yüzden Çocuk Koruma Hizmetlerinden bir uyarı alan Penny, Çocuk Koruma hizmetlerinin, oğullarını elinden almasından korkuyor.


2. Sezon / 22. Bölüm | BETTY JILL JAKE & BILL UPDATE
İstfiçilerin bu özel bölümünde, birinci sezondan Jill, Betty, Jake ve Bill’in yaşadıkları ilerlemeyi izleyeceğiz.