BİZİ TAKİP EDİNHOARDERS

Bölümler

1. Sezon / 0. Bölüm | LINDA/STEVEN (PILOT)
Linda her zaman birşeyler biriktirmeyi seven birisidir. Fakat babası vefat edip, çocukları da evden ayrıldıktan sonra biriktirme merakı kontrolden çıkmıştır. Linda, ucuzluk olan dükkanlarda ve marketlerde pazarlık yapmayı çok sevmektedir. Haftada birkaç kere alışveriş yapar ve bu alışverişlerin her birinde 100-200 dolar harcaması onun için hiç de garip değildir. Bu da ailesini ekonomik yönden oldukça etkiilemektedir. Steven’ın zor bir hayatı olmuştur. Fakirlikten dolayı birçok kez evsiz kalmıştır. Ve şimdi ise devlet yardımı olan bir evde yaşamaktadır. Onun istifleme takıntısı ise, dairesinde yapılması gereken tamir işlerinin bile yapılamamasına yol açmaktadır. Yaşama ortamı o kadar keyifsizdir ki, günlerini sokaklarda gezerek, kütüphanelere giderek ve parkta oturarak geçirmektedir.


1. Sezon / 1. Bölüm | PATTY/BILL
Patty ve David Osbern, Amerikan rüyasını yaşıyor gibi gözükmektedirler. Schick USA'da satış mühendisliği menajeri olarak çalışan Dave, bir yılda evine 70 bin dolar getirmektedir. Güzel bir mahallede,harika 2 garajlı bir eve sahip olurlar. 21 yıldır evli olan bu çiftin, evliliklerinde Patty'nin istifleme ihtiyacı ve durdurulamaz alışveriş alışkanlığı sorun yaratmaya başlar. Patty'nin istifleme huyu yüzünden çocuklarının yatak odaları dahil ev tıka basa dolmuş durumdadır. Patty ve Dave hayatlarının kriziyle karşı karşıya kalacaklardır. Lorelei, bunu partneri Bill ile 25 yıl boyunca yaşamıştır.Bill, bu durumla yıllarca savaşmış ve Lorelei, sonunda Bill'in satın aldıklarına takılarak düşünce kolunu kırmıştır. Lorelei, evin tek kazanç kaynağıdır ve artık Bill'in istifleme huyundan bıkmıştır. Evin her yanı yığınlarla doludur ve karma karışıktır. Lorelei, en sonunda Bill'e bir ultimatom verir. Ya evi temizlersin, ya da evden gidersin.


1. Sezon / 2. Bölüm | KERRYLEA/LAUREN
Kerrylea ve kocası Geoffrey, iki evleri için de olası ipotek kararı ile karşı karşıyadırlar. Kerrylea, West Seattle’daki evini seneler önce eski kocası ile birlikte almıştır. Kocasına, istifleme takıntısı fazla gelmeye başladığında ise, terk edilmiştir. Ve evdeki her şey ile kendisi başa çıkmak zorunda kalmıştır. Seneler geçtikçe ise, olaylar daha da gelişmiştir. Lauren ise 27 yaşında bir istifçidir. Ve bu yüzden erkek arkadaşı ile ilişkisi dibe vurmuş durumdadır. Biriktirme takıntısı bütün evlerini ele geçirmiş, sevgilisi Will de kendisi için temiz bir ortam yaratabilmek için, başka bir odada uyumaya başlamıştır. Lauren ise kendi odasına sığamayıp, Will’in yeni odasını da ele geçirmiş ve onun salondaki koltukta yatmasına yol açmıştır. Aynı zamanda Lauren, organize olamaması yüzünden bir senedir çalışamamaktadır.


1. Sezon / 3. Bölüm | TARA/BETTY
Tara, ev sahibine şikayet edilmiştir ve ya evini temizleyecektir ya da evsiz kalacaktır. Tara, fakir bir ailenin kızı olarak, kardeşleri ve köpekleri ile tek bir yatağı paylaşarak büyümüştür. Yetişkinlik hayatında ise Tara, hiçbir eşyadan vazgeçemediğini ve organize olma yeteneği olmadığını fark etmiştir. McDonald's oyuncakları,doğuş bayramı bibloları, kar küreleri ve milyonlarca oyuncak ayı biriktirmeye başlayan, takıntılı bir istifçi haline gelmiştir. Betty de hayatı boyunca eşya biriktirmiştir. Babası, şehrin çöp koleksiyoncusu olduğu için, büyürken her eşyanın bir amacı ve kullanılacak yeri olduğuna inanarak büyümüştür. Ancak, bu istifleme takıntısı sonunda başına bela olmuştur. Ve Marysville şehri Betty'ye mülkünü temizlememesi ile ilgili olarak birçok dava açmıştır.


1. Sezon / 4. Bölüm | JENNIFER & RON/JILL
Jennifer, her gün, çocuk koruma hizmetlerinin gelip, çocuklarını götüreceği korkusu ile yaşayan bir annedir. Kendisi de, kocası Ron da, istifleme bağımlısıdır. Jennifer alışverişe ve iyi bir pazarlığa bayılmaktadır. Ron ise hiçbir eşyası ile ayrılamamamktadır. Belediye tarafından defalarca bahçelerindeki aşırı çöp yığını yüzünden uyarılmışlardır. Ve son incelemede, evin içi ile ilgili de uyarı almışlardır. Organizatörümüz, Brendan McDaniel’e göre, Jill’in evi, gördüğü en kötü istifleyici evdir. 1-5 arası biriktirme puanlamasında, 5 tam puan almalıdır. Bozulmaya yüz tutmuş yemekler, dört buzdolabı ve iki dondurucu arasında paylaştırılmış durumdadır. Jill, bozulmuş yemeklerin bile işe yarar olabileceğini düşünmektedir. Tarihi geçmiş et ve süt ile birlikte aynı zamanda yamulmuş konserve yiyecekler satın almayı sevmektedir. Mutfaktaki ana buzdolabının kapısı çoğu zaman bantlar ve yamuk konserve kutuları yardımı ile kapalı tutabilmektedir.


1. Sezon / 5. Bölüm | PAUL/MISSY & ALEX
Missy her zaman mükemmel bir hayatı olmasını istemiştir. İki çocuğu olduktan sonra da , onlar ile gerçekleştirebileceği bütün güzel şeylerin heyecanına kapılmıştır.İstifleme eğiliminin en büyük oğluna geçeceği ise, hiç aklına gelmemiştir. Missy, çeşitli zamanlarda evi her temizlemeye kalktığında, oğlu paslanmış bir zincir veya kullanılmış bir pamuk parçası için bile, çılgınca ağlamaktadır. Komşularının defalarca şikayeti üzerine ilki 2008 yılında olmak üzere, Alabama'da bir yargıç, Paul'u etrafı kirletmekten suçlu bulmuştur. Arazisini temizlemek için üç uyarı almıştır fakat bunu gerçekleştirmemiştir. Arazisinde 20 tane araba hurdası, birçok kullanılmaz halde metal parça, birkaç ev eşyası ve oldukça fazla sayıda çürümüş tahta parçası vardır. Aynı zamanda böceklerin yaptıkları yuvalar da koleksiyonun bir parçasıdır.


1. Sezon / 6. Bölüm | JAKE/SHIRLEY
Jake her sabah hayatı ile ilgili ümitsizliğe kapılarak uyanmaktadır. 21 yaşındaki çoğu genç ise dışarıda eğlenmekte ve önlerinde fırsatlarla dolu olan geleceklerini beklemektedirler. Fakat Jake, kendisini OCD ve istifleme takıntısı yüzünden kapana kısılmış gibi hissetmektedir. Jake, dürtüsel olarak çöp biriktirmektedir. Alkolik babası ile paylaştığı evin her odası ambalajlar, boş şişeler ve bozulmuş yiyecekler ile dolu. Shirley , bir sokak kedisi gördüğünde dayanamayıp eve almak isteyen karakterden birisidir. Yaşadığı yer olan New Mexico’da, bu ünüyle tanınmaya başlandığında ise, insanlar istemedikleri kedilerini onun evinin yakınlarında bırakmaya başlamışlardır. Evine aldığı kedilerin sayısı kısa sürede kontrolden çıkmıştır ve kediler üredikçe evin tavan arasından garajına kadar , her tarafında kedi pisliğine rastlamak mümkün hale gelmiştir.


1. Sezon / 8. Bölüm | KERRYLEA/LAUREN
Kerrylea ve kocası Geoffrey, iki evleri için de olası ipotek kararı ile karşı karşıyadırlar. Kerrylea, West Seattle’daki evini seneler önce eski kocası ile birlikte almıştır. Kocasına, istifleme takıntısı fazla gelmeye başladığında ise, terk edilmiştir. Ve evdeki her şey ile kendisi başa çıkmak zorunda kalmıştır. Seneler geçtikçe ise, olaylar daha da gelişmiştir. Lauren ise 27 yaşında bir istifçidir. Ve bu yüzden erkek arkadaşı ile ilişkisi dibe vurmuş durumdadır. Biriktirme takıntısı bütün evlerini ele geçirmiş, sevgilisi Will de kendisi için temiz bir ortam yaratabilmek için, başka bir odada uyumaya başlamıştır. Lauren ise kendi odasına sığamayıp, Will’in yeni odasını da ele geçirmiş ve onun salondaki koltukta yatmasına yol açmıştır. Aynı zamanda Lauren, organize olamaması yüzünden bir senedir çalışamamaktadır.


2. Sezon / 7. Bölüm | AUGUSTINE
14 yıl önce Jason, annesi Augustine'in istifleme alışkanlığı yüzünden Çocuk Koruma Hizmetleri tarafından evinden alınmıştı. Annesi ise oğlunu geri almak için yeterli temizliği yapamadı. Şimdiyse bir yetişkin olarak ülkenin öteki ucunda yaşayan Jason, tamamen utanç ve öfke dolu, annesine geri dönme konusunda ise olumsuz düşünüyor. Augustine’in istifçiliği ise iyice ilerledi ve son dört yıldır evinde su, gaz ve ısınma gereçleri olmadan yaşıyor, sadece haftada bir kere kız kardeşinin evinde yıkanıyor. Komşulardan gelen şikayetler neticesinde temizlik yapması için bir mahkeme emri aldı ve para cezası ve hapishane tehlikesiyle yüz yüze gelmiş durumda. Bizler Jason’ın seneler önce kaçıp gittiği bu pislikten annesini nasıl kurtardığını izleyeceğiz.


2. Sezon / 9. Bölüm | CHRIS AND DALE
Yeni doğan bebeğinin ölümünden sonra Chris, bu boşluğu etrafını eşyalarla doldurarak kapattı. Dikkat eksikliği problemi olması onun temizliğe uzun süre odaklanmasını imkansız hale getiriyor. Şu an ise hala kendisiyle yaşamakta olan kızının velayetini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya. Dale ise devlet destekli konutundan tahliye edilmekle karşı karşıya çünkü evi bir gün sanat eserine dönüştürmeyi planladığı buluntu eşyalarla dolu durumda. Temizlik için verilen süreyi defalarca aştığı için mahkeme ev için verilen desteğin kesilmesine karar verdi. İlerleyen üç sene içinde destek alamayacak ve gidecek başka yeri yok.


2. Sezon / 10. Bölüm | BOB AND RICHARD
Bob ve Betsey’nin evi ağzına kadar kırık mobilya, alet edevat, yemek, ilaç, kıyafet ve bir yığın kitap ve oyuncakla dolu. Bit ve tahtakurusu istilasıyla başları dertte ve 4 çocukları da son iki aydır arka bahçedeki çadırda uyuyor. Fakat sıcaklıkların düşmesi ve yetkili makamlara ihbar edilme korkuları yüzünden evlerini temizlemek yahut her şeyi kaybetme riskini almak durumundalar. Emekli veteriner Richard, yani Doktor Dickey, evini, iki garajını ve iki depolama ünitesini 60, 000 bira kutusunu da içerek yığınlarla doldurmak için yarım milyon dolardan fazla harcama yaptı. Onun bu tutkusu ise evliliğine ve yaşam tarzına mal oldu. Şimdi gerçekten borç batağında ve bu yüzden düşük ücretli geçici işlerde çalışmak zorunda. Sonuç olarak üzerinde oturduğu altın madenini kazması, yani koleksiyonlarını satıp bu borçtan kurtulması gerekiyor.


2. Sezon / 11. Bölüm | JULIE AND SHANNON
Julie tam bir kabusun içinde yaşıyor. Bir dizi trajedi, Julie’nin oğlunun velayetini eski kocasına kaptırmasına neden olan devasa istifleme olayına yol açmış oldu. Şimdi ise evini temizlemek zorunda çünkü aksi takdirde kendisiyle yaşayan iki kızını da kaybetme riski ile karşı karşıya kalacak. Shannon, kocası Tim ve dört çocuğuyla birlikte çöplerle ve farelerle kaplı bir evde yaşıyor. Köpeği bu kargaşanın içinde geziniyor ve banyonun zemininde altmış santimetre çapında bir delik bulunuyor. Hayvan Kontrol görevlilerinin üç hafta önce 20 kediyi evden alıp götürmesi ise Shannon’ı yıkmış. Şimdi kameralar çalışırken, polisler çocuklarını ondan almak için Çocuk Koruma Hizmetleriyle birlikte kapıya geliyorlar.


2. Sezon / 12. Bölüm | DEBORAH AND JIM2. Sezon / 13. Bölüm | LINDA AND TODD2. Sezon / 14. Bölüm | JANET AND CHRISTINA
Janet’in hayatı kocasının 32 yaşında kalp nakli beklerken vefat etmesi sonucu harap olmuştu. Harap olmuş, istifleme alışkanlığı kontrolden çıkmış ve tam manasıyla dibe vurmuş durumda. O da çareyi alışveriş yapmakta ve evini dekorasyon malzemeleriyle doldurmakta buldu ve evlerini boş bir umutla da olsa kocasının istediği gibi dekore etmek için uğraştı. Öyle ki bu süreçte 20 takım bahçe mobilyası bile topladı. Dört kızı da onun değişmeyeceğinden ve onları sonsuza dek kaybedeceğinden endişeliler. Eski bir psikolog olan Christina, tam anlamıyla eşyalarının altında boğulmak üzere. Kronik astımı nedeniyle ancak yüzde seksen oranında nefes alan Christina’nın yüzü, zaman zaman halsizlik ve üzüntü nedeniyle morarıyordu. Banliyödeki evini ise kendisinin ve 12 yaşındaki kızı Hanna’nın kıyafetleriyle doldurmuş durumda. Çoğu uzun yıllardır giyilmemiş olmasına rağmen onları ayırmayı da reddediyor. Astımı daha kötüye gitmeden önce şimdi evini bir an evvel temizlemesi gerekiyor.


2. Sezon / 15. Bölüm | GAIL AND WARREN
Gail’in evi resmen kendi üstüne çöküyor. Isınma yok, duvarlar çatlamış, damlatan tavanlar ve eğilip bükülen zeminler için Gail’in acilen tamirat işine başlaması gerek fakat evin ağzına kadar eşyayla dolu olması yüzünden bu mümkün değil. Gail’in iki hafta içinde önemli bir ameliyata girmesi gerekiyor fakat tamirat ve temizliğin yapılmaması durumunda kalabileceği başka bir yer yok. Serbest çalışan bir ısıtma ve soğutma uzmanı olan Warren, resmen işini evine taşımış durumda. Eski soğutma üniteleri, aletler ve kullanılmayan aletler yığını evin neredeyse 20 metrekare dışındaki tüm alanını kaplamış durumda. Bu yığınlar onun üç yaşındaki oğlu Josh için büyük tehlike oluşturuyor ve karısı Leanne, oğullarının gelişimi için evde boş alanın bulunmamasından ötürü endişeleniyor. Nihayet Leanne’nın sabrı tükendi ve kocasına bir ültimatom verdi: temizle ya da taşın!


2. Sezon / 16. Bölüm | JILL & TRA2. Sezon / 17. Bölüm | JUNE & DOUG2. Sezon / 18. Bölüm | DENNIS & NADENE/ERIN & MALINDA2. Sezon / 19. Bölüm | CLAUDIE2. Sezon / 20. Bölüm | MICHELLE & KIM2. Sezon / 21. Bölüm | LAURA & PENNY2. Sezon / 22. Bölüm | BETTY JILL JAKE & BILL UPDATE