BİZİ TAKİP EDİNMAKING A MODEL WITH YOLANDA HADID

MAKING A MODEL WITH YOLANDA HADID

Bölümler

1. Sezon / 1. Bölüm | MEET THE MODELS & MOMS
Mankenlerimiz ve anneleri bavullarını alır ve hayallerini gerçekleştirmek için Amerikanın farklı şehirlerinden New York’a gelirler. Bu büyük maceralarına başladıkları andan itibaren, havaalanına inişlerinden, sarı taksi yolculuklarına ve büyüleyici anlar yaşadıkları bu şehire gelişlerine kadar, Yolandanın ofisine ilk görüşmeleri için gelen mankenleri ve annelerini izleyeceğiz. Kızlar gelmeden once Yolanda kendi ekibi ile tanışır; Sanat Yönetmeni Stefan Campbell ve Manken Yıldız Avcısı Ally Aflalo, ve yeni gelen kızlar hakkında konuşurlar. Manken öğrencileri gelir gelmez Yolandanın onlara bir sürprizi vardır. İlk iş görüşmelerini Yolanda ile yaparlar. İlk görevlerini bitirdiklerinde bu haftanın kazananları ve kaybedenleri açıklanır.


1. Sezon / 2. Bölüm | INSTAGLAM
DERS: Geçen haftaki zaferinden yeni çıkmış Mikayla konsantre olmuş biçimde ve durdurulamıyordur. Ancak evdeki diğer insanlar Mikayla kadar işine odaklanmış değillerdir. Lilyan, Makenzie’ye karşı olan nefretinin kendini ele geçirmesine izin verir. Breanna ve Lilyan bir tarafta, Makenzie diğer tarafta olacak şekilde evde bir bölünme başlar. Bugün, Ally ve özel konuklar olan ünlü manken Devin Windsor ve Sosyal Medya fenomeni Olivia Perez, kızların sosyal medya sayfalarını gözden geçirmek ve sosyal medya platformunun önemi hakkında onları bilgilendirmek için Yolanda’ya katılırlar. Yolanda, genç mankenlerin sosyal medyanın en başarılı ikilisinden, bir milyondan fazla takipçisi olan Devin ve New York medyasının ilgi odağı olan Olivia tarafından eğitilmelerini ister.


1. Sezon / 3. Bölüm | LEARNING THE ROPES
Ally, sabah erken saatte anneleri ve kızları uyandırarak dansçı kıyafetleri giymelerini ister. Lokasyona vardıklarında şok olurlar çünkü bir trapez okulunda olduklarını farkederler. Yolanda onları karşılamak için ordadır. Onlara, bugünkü derslerinin korkularıyla yüzleşmek olduğunu söyler. Her ne olursa olsun vücutlarını kontrol etmeyi ve artık her koşulda güzel gözükmeleri gerektiklerini öğrenmek zorundadırlar. Bugünkü dersin, aynı zamanda bir Kreatif Direktör (Stefan) ve bir profesyonel fotoğrafçı ile nasıl çalışmaları gerektiğinin bir alıştırması olacağını belirtir. Bugün mankenler ünlü bir markanın çantalarını satmaya çalışıp, aynı zamanda karmaşık bir düzeneği çözmeye çalışırken test edilecekler.


1. Sezon / 4. Bölüm | HAIR TODAY GONE TOMORROW
Artık yarışmanın yarısına gelinmiştir. Yolanda’nın kızlara iki sürprizi vardır. Bu sürprizlerden biri IMG mankenlik ajansında kızlara toplantı ayarlamış olmasıdır, diğer sürpriz ise yarışa yeni bir kızın eklenmesidir. Kızlar, IMG temsilcileri ile olan toplantıları için hazırlanırken Yolanda, annelerin kızlarına ilham vermelerini ve profesyonel olmalarını ister. Toplantı sonrasında kızlar evlerine döndüğünde yeni ev arkadaşları, Carrington, onları bekliyordur. ÖDÜL: Kazanan $5000 alır.


1. Sezon / 5. Bölüm | WALK THE WALK
Bu haftanın bölümünde Yolanda, kızları ve anneleri çok sevdiği bir Broadway müzikaline götürür. Müzikal, “Farklılık da Güzeldir” konusu üzerine kuruludur ve Yolanda, kızların bu gösteriyi izleyerek özgüvenin önemini anlamaları için önemli bir ders olduğunu düşünür. Yolanda, kızlara ve annelerine bu haftanın görevinin podyum yürüyüşü olduğunu açıklar ve podyum yürüyüşlerinde, özgüvenlerini göstermelerini ister. ÖDÜL: Kazanan $5000 alır.


1. Sezon / 6. Bölüm | AND ACTION!
DERS: Küçük mankenlerin makyaj yapmanın doğru yollarını öğrenmelerini isteyen Yolanda, ünlü makyöz Charlotte Tilbury’i bu haftanın yarışmasında yardımcı olması için davet eder. Normalin dışına çıkarak, bu haftanın yarışı iki bölümde yapılacakdır. İlk bölümde makyaj yapmanın önemli tekniklerini öğrenen kızlar, ikinci bölümde 15 saniyelik bir reklam filmi için senaryo ezberleyip, Charlotte’ın yeni ruj markası “ Ateşli Dudaklar” için reklam çekeceklerdir. Reklam filminde en iyi performansı kazananın reklamı, Charlotte’ın sosyal medya sayfalarında yer alacaktır. ÖDÜL: Kazanan $5000 alır.


1. Sezon / 7. Bölüm | MODEL TKO
DERS: Yolanda’nın yarışı kazananı seçmesine son 2 hafta kalmıştır ve artık vitesi yükseltme zamanı gelmiştir. Anneler ve kızlar Gigi ve Bella’nın en sevdiği boks arenasına giderler ve orada Yolanda onlara birbirleriyle boks yapmaları gerektiğini söyler ve her mankenin yenilmekle yüzleşmesi gerektiğinin önemini anlatır. Bu zor dersden sonra, Gigi kızları süpriz yaparak Tommy Hilfiger ile Yolanda’nın ofisine gelir ve bu haftanın yarışmasının Tommy’nin yeni koleksiyonu için, Gigi tarafından yönetilen bir fotoğraf çekimi olduğunu açıklar. ÖDÜL: Kazanan $5000 alır


1. Sezon / 8. Bölüm | LESSON OF ALL LESSONS!
DERS: Yarışmanın son haftasıdır ve kızlar 8 haftadır öğrendiği herşeyi uygulamaya koymalıdır. Yolanda, bir mankenin günlük hayatını kızlara öğretir. Kızlar, ilk olarak iki tane iş görüşmesine giderler. Bu görüşmelerden ilk olanı, ünlü modacı Nicole Miller ile gerçekleştirilir. Diğeri ise ünlü ve popüler bir dergi ile gerçekleştirilir. Günün sonunda kızlar, bir endüstri etkinliğine giderek etkinlikteki performansları üzerinden yargılanırlar. Yolanda, grup ile son bir kez toplantı yapar ve yarışmanın kazananını açıklar. ÖDÜL: Kazanan Yolanda ve IMG ile kontrat imzalar.


1. Sezon / 9. Bölüm | LESSON OF ALL LESSONS!
DERS: Yarışmanın son haftasıdır ve kızlar 8 haftadır öğrendiği herşeyi uygulamaya koymalıdır. Yolanda, bir mankenin günlük hayatını kızlara öğretir. Kızlar, ilk olarak iki tane iş görüşmesine giderler. Bu görüşmelerden ilk olanı, ünlü modacı Nicole Miller ile gerçekleştirilir. Diğeri ise ünlü ve popüler bir dergi ile gerçekleştirilir. Günün sonunda kızlar, bir endüstri etkinliğine giderek etkinlikteki performansları üzerinden yargılanırlar. Yolanda, grup ile son bir kez toplantı yapar ve yarışmanın kazananını açıklar. ÖDÜL: Kazanan Yolanda ve IMG ile kontrat imzalar.