BİZİ TAKİP EDİNPROJECT RUNWAY

Bölümler

12. Sezon / 0. Bölüm | REUNION SPECIAL12. Sezon / 1. Bölüm | SKY’S THE LIMIT
İlk bölümde, tasarımcılar bir uçak pistine gelirler. Bu alışılmadık meydan okumada hava dalışçıları gökyüzünden inmeye başlar ve tasarımcılar, kendi estetiklerini tanımlamaya yardımcı olacak bir görünüm oluşturmak için renkli paraşüt malzemelerini kullanmaları gerektiğini öğrenirler. Kate Bosworth konuk jüri olarak görev alıyor.


12. Sezon / 2. Bölüm | MILLION DOLLAR RUNWAY
Bu meydan okumada yarışmacılar, değeri 30 milyon doları aşan mücevherlerden ilham alarak tasarımlar yaratmakla görevli. Gossip Girl’ün Emmy ödüllü kostüm tasarımcısı Eric Daman ise jüri koltuğunda.


12. Sezon / 3. Bölüm | AN UNCONVENTIONAL CONEY ISLAND
Meydan okumaları tasarımcılarımızı Coney Adası'na yönlendirirken, onlar da içlerindeki genci dışarıya çıkarıyorlar. İki takım halinde çalışan tasarımcılar, “test edildi ve onaylandı” karnaval oyunlarını oynayarak alışılmışın dışında malzemeleri kazanmak zorundalar. Moda tutkunu Kelly Osbourne ise konuk jüri.


12. Sezon / 4. Bölüm | TIE THE KNOT
Yarışmacılar, çok kez Emmy adayı gösterilmiş aktör Jesse Tyler Ferguson'un “Kravat Düğümü” organizasyonunda yer alan bir kravatın ayrıntısıyla yola çıkmalıdır. Aynı zamanda aktörümüz de jüri koltuğunda.


12. Sezon / 5. Bölüm | YOU CHOOSE YOUR MATERIALS!
Tasarımcılar, tamamen farklı dört perakendecinin öğelerinden esinlenerek lüks bir mini koleksiyon oluşturmak için küçük ekiplere ayrılıyor ve bu da yeni bir alışılmadık meydan okumayı ortaya çıkarıyor. Moda tasarımcısı June Ambrose konuk jüri olarak görev yapıyor.


12. Sezon / 6. Bölüm | LET'S GO GLAMPING!
Tasarımcılarımız, bir sonraki meydan okumaları için çıktıkları kamp gezisinde bir gece kalıp dinlenme şansı bulurken aynı zamanda burayı kendilerine ilham kaynağı olarak da kullanıyorlar. Fakat bir tasarımcının açık hava sevmemesi onu yarıştan düşürebilir mi? Girls dizisinden tanıdığımız Allison Williams, konuk jüri koltuğunda.


12. Sezon / 7. Bölüm | SHOES FIRST!
Şok edici bir elemenin ardından, tasarımcılar jürileri etkilemek için güçlerini artırmaları gerektiğinin farkındalar. Bu meydan okumada, Marie Claire ayakkabı dolabında bazı araştırmalar yapıyorlar ve yalnızca seçtikleri ayakkabıları kullandıkları bir görünüm oluşturuyorlar. Marie Claire'in baş editörü Anne Fulenwider ve Big Bang Theory oyuncusu Kaley Cuoco konuk jüri koltuğunda.


12. Sezon / 8. Bölüm | HAVING A FIELD DAY
Kalan tasarımcılar, ekstra çalışma için iş sahasındaki etkinliklerinde atletik olduklarını gösteriyorlar. Bu meydan okumada, tasarımcılar, seçilmiş mağazalarda satılan Heidi Klum'un New Balance çizgisinden en üst düzey performansa sahip görünüşü yaratmalılar. Project Runway’in efsanesi Michael Kors konuk jüri olarak geri dönüyor.


12. Sezon / 9. Bölüm | LET'S DO BRUNCH
Bu meydan okumada, tasarımcılar modern güneyli kadın/Belk alışverişçisi için enerjik bir görünüm oluşturmalıdır. Kazanan tasarım hem Belk mağazalarında hem de Belk internet sitesinde satılacak. Jüriye John Thomas ve Stacy Keibler katılacak.


12. Sezon / 10. Bölüm | PROJECT RUNWAY SUPERFAN!
Project Runway'in en büyük hayranları tasarımcıların ilham kaynağı oluyor. Her tasarımcı, bir hayranla eşleştirilir ve sadece hayran üzerinde çalışır, aynı zamanda onun için özel bir görünüm oluşturur. Tasarımcı Erin Fetherston konuk jüri koltuğunda.


12. Sezon / 11. Bölüm | NEXT GENERATION
Tasarımcılar, fark yaratan genç yenilikçi bireylerden esinleniyor. Hayranlarımız gösterimizde tasarımcılarımıza eşlik ederken, konuk jüri koltuğunda da Peter Som oturuyor.


12. Sezon / 12. Bölüm | BUTTERFLY EFFECT
Tasarımcılar, bir önceki ikili eleme sisteminden etkileniyor ve artık moda haftasına gitmek istiyorlarsa hep güvenli yoldan gidemeyeceklerini fark ediyorlar. Bu meydan okumada, tasarımcılarımızın risk almaları ve avangart bir görünüm yaratmaları isteniyor. Emmy Rossum konuk jüri.


12. Sezon / 13. Bölüm | FINALE PART 1
Finalistler New York Moda Haftası koleksiyonlarında çalışacakları eve giderler. Tim Gunn her bir tasarımcıyı ziyaret edip tasarımlarında onlara tavsiyelerde bulunur.


12. Sezon / 14. Bölüm | FINALE PART 2
Finalistler koleksiyonlarını Lincoln Center'da sergiliyor. Konuk jüri Kerry Washington, Project Runway’in 12. Sezonunun kazananını belirlemede jüriye yardımcı oluyor.