BİZİ TAKİP EDİNPROJECT RUNWAY

Bölümler

12. Sezon / 0. Bölüm | REUNION SPECIAL12. Sezon / 1. Bölüm | SKY’S THE LIMIT
İlk bölümde, tasarımcılar bir uçak pistine gelirler. Bu alışılmadık meydan okumada hava dalışçıları gökyüzünden inmeye başlar ve tasarımcılar, kendi estetiklerini tanımlamaya yardımcı olacak bir görünüm oluşturmak için renkli paraşüt malzemelerini kullanmaları gerektiğini öğrenirler. Kate Bosworth konuk jüri olarak görev alıyor.


12. Sezon / 2. Bölüm | MILLION DOLLAR RUNWAY
Bu meydan okumada yarışmacılar, değeri 30 milyon doları aşan mücevherlerden ilham alarak tasarımlar yaratmakla görevli. Gossip Girl’ün Emmy ödüllü kostüm tasarımcısı Eric Daman ise jüri koltuğunda.


12. Sezon / 3. Bölüm | AN UNCONVENTIONAL CONEY ISLAND
Meydan okumaları tasarımcılarımızı Coney Adası'na yönlendirirken, onlar da içlerindeki genci dışarıya çıkarıyorlar. İki takım halinde çalışan tasarımcılar, “test edildi ve onaylandı” karnaval oyunlarını oynayarak alışılmışın dışında malzemeleri kazanmak zorundalar. Moda tutkunu Kelly Osbourne ise konuk jüri.


12. Sezon / 4. Bölüm | TIE THE KNOT
Yarışmacılar, çok kez Emmy adayı gösterilmiş aktör Jesse Tyler Ferguson'un “Kravat Düğümü” organizasyonunda yer alan bir kravatın ayrıntısıyla yola çıkmalıdır. Aynı zamanda aktörümüz de jüri koltuğunda.


12. Sezon / 5. Bölüm | YOU CHOOSE YOUR MATERIALS!
Tasarımcılar, tamamen farklı dört perakendecinin öğelerinden esinlenerek lüks bir mini koleksiyon oluşturmak için küçük ekiplere ayrılıyor ve bu da yeni bir alışılmadık meydan okumayı ortaya çıkarıyor. Moda tasarımcısı June Ambrose konuk jüri olarak görev yapıyor.


12. Sezon / 6. Bölüm | LET'S GO GLAMPING!
Tasarımcılarımız, bir sonraki meydan okumaları için çıktıkları kamp gezisinde bir gece kalıp dinlenme şansı bulurken aynı zamanda burayı kendilerine ilham kaynağı olarak da kullanıyorlar. Fakat bir tasarımcının açık hava sevmemesi onu yarıştan düşürebilir mi? Girls dizisinden tanıdığımız Allison Williams, konuk jüri koltuğunda.


12. Sezon / 7. Bölüm | SHOES FIRST!
Şok edici bir elemenin ardından, tasarımcılar jürileri etkilemek için güçlerini artırmaları gerektiğinin farkındalar. Bu meydan okumada, Marie Claire ayakkabı dolabında bazı araştırmalar yapıyorlar ve yalnızca seçtikleri ayakkabıları kullandıkları bir görünüm oluşturuyorlar. Marie Claire'in baş editörü Anne Fulenwider ve Big Bang Theory oyuncusu Kaley Cuoco konuk jüri koltuğunda.


12. Sezon / 8. Bölüm | HAVING A FIELD DAY
Kalan tasarımcılar, ekstra çalışma için iş sahasındaki etkinliklerinde atletik olduklarını gösteriyorlar. Bu meydan okumada, tasarımcılar, seçilmiş mağazalarda satılan Heidi Klum'un New Balance çizgisinden en üst düzey performansa sahip görünüşü yaratmalılar. Project Runway’in efsanesi Michael Kors konuk jüri olarak geri dönüyor.


1. Sezon / 28. Bölüm | FINALE PART:112. Sezon / 9. Bölüm | LET'S DO BRUNCH
Bu meydan okumada, tasarımcılar modern güneyli kadın/Belk alışverişçisi için enerjik bir görünüm oluşturmalıdır. Kazanan tasarım hem Belk mağazalarında hem de Belk internet sitesinde satılacak. Jüriye John Thomas ve Stacy Keibler katılacak.


1. Sezon / 29. Bölüm | FINALE PART:21. Sezon / 30. Bölüm | REUNION SPECIAL12. Sezon / 10. Bölüm | PROJECT RUNWAY SUPERFAN!
Project Runway'in en büyük hayranları tasarımcıların ilham kaynağı oluyor. Her tasarımcı, bir hayranla eşleştirilir ve sadece hayran üzerinde çalışır, aynı zamanda onun için özel bir görünüm oluşturur. Tasarımcı Erin Fetherston konuk jüri koltuğunda.


12. Sezon / 11. Bölüm | NEXT GENERATION
Tasarımcılar, fark yaratan genç yenilikçi bireylerden esinleniyor. Hayranlarımız gösterimizde tasarımcılarımıza eşlik ederken, konuk jüri koltuğunda da Peter Som oturuyor.


12. Sezon / 12. Bölüm | BUTTERFLY EFFECT
Tasarımcılar, bir önceki ikili eleme sisteminden etkileniyor ve artık moda haftasına gitmek istiyorlarsa hep güvenli yoldan gidemeyeceklerini fark ediyorlar. Bu meydan okumada, tasarımcılarımızın risk almaları ve avangart bir görünüm yaratmaları isteniyor. Emmy Rossum konuk jüri.


12. Sezon / 13. Bölüm | FINALE PART 1
Finalistler New York Moda Haftası koleksiyonlarında çalışacakları eve giderler. Tim Gunn her bir tasarımcıyı ziyaret edip tasarımlarında onlara tavsiyelerde bulunur.


12. Sezon / 14. Bölüm | FINALE PART 2
Finalistler koleksiyonlarını Lincoln Center'da sergiliyor. Konuk jüri Kerry Washington, Project Runway’in 12. Sezonunun kazananını belirlemede jüriye yardımcı oluyor.


13. Sezon / 15. Bölüm | ROAD TO THE RUNAWAY
Tim Gunn, Project Runaway'in 13. Sezoununda yarışacak olan 18 yarışmacıyı izleyicilerle buluşturuyor. Ayrıca bu sezonda, seyirciler tarafından seçilen eski bir tasarımcının, yarışmaya tekrar katılacağı haberini veriyor.


13. Sezon / 16. Bölüm | THE JUDGES DECIDE
Sezon galasında, New York'a gelen 18 yeni tasarımcıyla tanışıyoruz ve yarışmacılar New York’a gelir gelmez jürinin önünde bir final sınavı ile karşı karşıya kalıyorlar. Üç tasarımcının hemen elenmesinden sonra kalan 15 tasarımcıdan, onlara verilen kumaştan bir bahar görünümü tasarlamaları isteniyor. 11. Sezondan tanıdığımız Amanda Valentine, “fanların favorisi” ve 16. tasarımcı olarak programa geri dönüyor.


13. Sezon / 17. Bölüm | UNCONVENTIONAL MOVIE NITE !
Tasarımcılar, bir sonraki mücadele için bir sinema salonuna götürüldükleri için heyecanlanırlar, ancak Tim, onlara geleneksel olmayan materyallerle ve takımlar halinde çalışacaklarını açıkladıktan sonra sinirleri bozulur. Tasarımcılardan, üçlü gruplar halinde, sadece bir sinema salonunda bulunacak öğeleri kullanarak birleşik bir koleksiyon oluşturmaları istenir.


13. Sezon / 18. Bölüm | WELCOME TO THE FUTURE
Marie Claire’in 20. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, tasarımcılarından bundan 20 yıl sonra derginin kapağını süsleyebilecek bir tasarım oluşturmaları isteniyor. Peki, buradaki bityeniği nedir? Geçmişe bakmak zorundalar… ilham almak için, 20 yıl öncesine bakmak zorundalar.


13. Sezon / 19. Bölüm | A SUITABLE TWIST
Red Robin'e yapılan bir saha gezisinden sonra, tasarımcılardan bir Amerikan takım elbisesini alarak, onu lüks moda kadın takım elbisesine dönüştürmeleri isteniyor. Yarışmacılara verilen takım elbiseler, farklı moda dönemlerinden seçilmiş ve son mücadelenin galibinden yarışmacıların geri kalanını seçmeleri isteniyor.


13. Sezon / 20. Bölüm | THE KLUM OF DOOM
Heidi, tasarımcılardan Yaratıcı Sanatlar Emmy Ödülleri'nde kırmızı halı üstünde yürürken giyebileceği bir elbise tasarlamalarını ister. Heidi, çalışma odasında girdiğinde yapılan işlerden memnun olmayınca, tasarımcıların çoğuna baştan başlamalarını söyler. Podyumda, iki tasarımcı elenir.


13. Sezon / 21. Bölüm | ROCK THE WEDDING
Sezonun ikinci takım mücadelesi için tasarımcılar, “geleneksel olmayan bir düğün” için giyilebilecek kıyafetler oluşturmak için çiftler halinde çalışırlar. Tören için bir tane ve bir tane de resepsiyon için olmak üzere iki tane giysi tasarlamaları gerekmektedir. Dita Von Teese bu mücadeleyi yarışmacılara tanıtacak ve misafir jüri üyesi olarak yerini alacaktır.


13. Sezon / 22. Bölüm | PRICELESS RUNAWAY
Chopard'ın yardımıyla, tasarımcıların seçtikleri mücevherlerden esinlenerek abartılı bir abiye kıyafet yaratmaları isteniyor. Ayrıca, MET’teki Charles James sergisinden ilham almaları gerekiyor ve Tim, “Tim Gunn Kurtarır”ı bir tasarımcı için kullanmaya karar veriyor.


13. Sezon / 23. Bölüm | THE RAINWAY
En yeni Samsung Kavisli TV'den esinlenen tasarımcılardan, her açıdan iyi görünen çağa uygun parçalar yaratmaları isteniyor. Peki zorluk ne mi? Bu parçaların podyumda, yağmur altında sahnelenmesi isteniyor. Tasarımcıların jüri üyelerini etkileyecek ve “Yağmur Podyumu”na dayanabilecek bir görünüm yaratmak için iki günü var.


13. Sezon / 24. Bölüm | AMERICAN GIRL DOLL
Amerikan Kız Mağazası'na yapılan bir geziden sonra, tasarımcıların “Beforever” Amerikan oyuncak bebek koleksiyonundan esinlenerek, genç bir kız için modern bir görünüm yaratmaları isteniyor. Tasarımcılar bu mücadele için model olarak genç kızlarla çalışıyor.


13. Sezon / 25. Bölüm | MUSE ON THE STREET13. Sezon / 26. Bölüm | HIGHEST BIDDER13. Sezon / 27. Bölüm | WHO'S IN & WHO'S OUT