BİZİ TAKİP EDİNZOMBIE HOUSE FLIPPING

ZOMBIE HOUSE FLIPPING

Bölümler

1. Sezon / 1. Bölüm | MARCH AVENUE MADNESS
Ekip, hayata döndürülecek mükemmel bir zombi ev bulur, tam anlamıyla içten çürüyen bir Tudor tarzı ev. Ancak, yenileme başladıktan sonra diğerlerine danışmadan sürekli pahalı yenilemeler yaparak planda değişiklikler yapmaya devam eden tasarımcı Duke, ortaklar arasında gerilim yaratır.


1. Sezon / 2. Bölüm | BLOOD SWEETBRIAR AND TEARS
Alışılmadık bir şekilde, Keith okul bölgesinde bulunan ve kendisinin 5 yıl önce yenilemiş olduğu bir zombi ev için sadece görüşmekle kalmayıp ortaklarına sormadan evi alır. Ekip kuşkuya kapılır ancak Keith, ev hakkında bilgi sahibi olmasının, evi hızlı bir şekilde yenilemelerine yardımcı olacağını ve böylece yeni okul yılından önce çocukları olan ailelerin hedeflerinde olacak bir ev olacağını garanti ediyor. Bir sürü sorun ve gecikme, bu evin yaz sonuna kadar tamamlanmasını neredeyse imkansız hale getiriyor ve zamana karşı yarış yaratıyor.


1. Sezon / 3. Bölüm | MYSTIC OPPORTUNITY
Ekibin son projesi 90 lardan kalma bir zombi evdi. Evin ön cephesinin çürümeye yüz tuttuğunu ve değişmesi gerektiğini fark ettiklerinde hızlı bir restorasyon ve kar elde etme ümitleri sönmeye başladı. Restorasyon daha da problemli olmaya başladı. Evin hemen yanında hem göze hem de kulağa rahatsızlık veren bir elektrik trafosu bulunuyor. Potansiyel alıcılarla arayı bozabilecek bir durum olarak sürekli bir uğultu sesi mevcut.


1. Sezon / 4. Bölüm | BREAKING BANCHORY
Projelerinin bir tanesinde Ashlee ekip arkadaşlarını bu sefer sadece evin satışını yapmaktan daha fazlasını üstlenmek için ikna ediyor. Bu sefer evin tasarımını da yapmak istiyor. Duke’un çekincelerine rağmen modern ortayüzyıl başyapıtı olma potansiyeline sahip bu zombi evinin tasarımını Ashlee’ye bırakma konusunda uzlaşıyorlar. Duke ve Ashlee çeşitli tasarım fikirleri üzerinde anlaşmazlığa düştüğünde ve planlanan tamamlama süresinin ve bütçenin üzerine çıkılmasına sebep olan yaratıcı kıvılcımların ortaya çıkmasından dolayı tansiyonlar biraz yükseldi.


1. Sezon / 5. Bölüm | RANGER DANGER
Ekip, dışarıdan çok korkunç görünmeyen bir ev için anlaşma yapar ama evin içi onlara en büyük kabuslarını yaşatır. Evin bir önceki sahibi istifçidir, bu yüzden ekibin uğraşması gereken ilk sorun her odada bulunan çöplerden ve pisliklerden kurtulmak olacaktır. Daha sonra Duke ve Keith arasında, oturma odasındaki bir duvarın yıkılması ve ana banyodaki duşun değiştirilmesi üzerine bir çekişme yaşanır. Tadilat devam ederken, bir dizi garip ve beklenmedik olayın meydana gelmesi, Ashlee'nin bu zombi evin yalnızca çöple dolu olmadığını, lanetli olduğunu düşünmesine yol açar.


1. Sezon / 6. Bölüm | MONSTER REMODEL
Ekibin son projesi sadece bir zombi ev değil, aynı zamanda Orlando'nun en zengin mahallelerinden birinde bulunan 300 metrekarelik bir canavardır. Satın alma fiyatının yüksek olmasına rağmen, ev yeni inşa edilmiş ve oldukça iyi durumdadır, bu nedenle ekip akıllı bir yatırım olduğunu düşünür. Yıkım işlemi tamamlanıp, yenileme işlemine başlandığı sırada ekip, bir takım sorunların olduğunu fark eder. Epey hasar görmüş çatı, çürümüş duvarlar ve yüzme havuzundaki bir timsah, bu yenilemenin hızla büyük bir baş ağrısı haline dönüşmesine sebep olur.


1. Sezon / 7. Bölüm | THE SMELL OF MONEY
Ekip ilk başta karlı bir dönüşümü olacakmış gibi kokan bir zombi evinin işini üstlendiler. Evin tadilatına başlar başlamaz ise bu koku daha da feci bir hal almaya başladı. Tesisat sorunları, tasarım konusunda münakaşalar ve yapı engelleri gibi sorunlarla karşılaştılar. Ama bu zombinin en büyük sorunu ise yerini tespit etmesi ve ortadan kaldırması çok zor olacak olan inanılmaz kötü bir kokuydu.


1. Sezon / 8. Bölüm | DOUBLE DOWN
Justin sadece birkaç haftada restore ederek küçük, tek katlı bir eve dönüştürebilecekleri bir evi satın alarak ekibe bir sürpriz yaptı. Alım işlerini gerçekleştirdikten sonra ekip bu eve ek yaparak metrekaresini biraz daha büyütürlerse satış fiyatını da bi hayli yükseltebileceklerini fark ettiler. Gel gör ki ek kısımla alakalı ortaya çıkan bir dizi sorun anında bütçeyi havaya uçurdu ve programın birkaç haftadan birkaç aya uzamasına sebep oldu.


2. Sezon / 9. Bölüm | CORNERING THE MARKET
Ekip tam köşedeki bu evi bulduğunuda, bu ilk başta mükemmel bir iş gibi görünür. Ta ki trafikte seyreden araçların bazen virajı alamayıp, arka bahçe duvarlarına vurarak kaza yaptıklarını öğrenene kadar! Ekip, bu projeyi yapmaya karar verir, ancak kısa bir süre sonra tasarım, zamanın iyi kullanılmaması ve para konusunda anlaşmazlıklar baş gösterir. Sonrasında ise Keith, bu keskin virajın aslında ne kadar tehlikeli bir yer olduğunu, bir kazanın eşiğinden dönerek kendi deneyimler. Justin bu durumla bizzat ilgilenerek, belediyeyi buraya uyarı levhaları ve bariyerlerle daha güvenli bir hale getirmeye ikna eder ve ekip her şeyi bir araya getirerek çok güzel bir ev yaratmayı başarır.


2. Sezon / 10. Bölüm | HOTTEST HOUSE ON THE BLOCK
Ekip, Orlando'nun en sıcak döneminde, bu mükemmel zombi evi Pineloch Gölü'nün kıyısında bulur. Caddedeki evler arasında en kötü durumda olan bu evdir. Evin korkunç durumdaki zemini ve çalışmayan klima, ekibi evin dışında düşünmeye ve ter içerisinde işlerini halletmeye mecbur bırakır. Ne zaman ki Duke ekibin arkasından tasarım hakkında işler çevirmeye başlar, klima sorunu bir türlü çözülemez ve ev iki tane su baskınından neredeyse parçalanma aşamasına gelir, bu evin yenilenmesi süreci ekibi çok rahatsız etmeye başlar. Ancak, ekip bir şekilde tüm olumsuzluklara rağmen bir araya gelmeyi başarır, böylece şuana kadar yaptıkları evler arasında, en iyilerinden bir tanesi ile karşımıza çıkarlar.


2. Sezon / 11. Bölüm | LIZARDS AND SPIDERS AND SNAKES. OH MY!
Kiith, bu küçük evin içerisini istila eden yaratıklar konusunda kötümser düşünürken, Ehşli inşaatçı olmak için gönüllü olur. Ancak evin içerisindeki yılanlar, kertenkeleler ve örümcekler yüzünden Ehşli'nin tahmin ettiğinden daha sıkıntılı bir iş olduğu ortaya çıkar. Daha sonra doğal bir afetin evin çatısında delik açması ile Ehşli evin tüm çatısından kurtulup yepyeni bir tane yapmaya karar verir. Bu sepeble ekip bu projenin para kaybedebilecekleri ilk proje olabileceğinden dolayı endişe duymaya başlar. Böylece ekip Ehşli'nin daha fazla para harcamasını engellemek için tekrar bir araya gelir ve son dokunuşlarla evi etkileyici bir şekilde bir araya getirmeyi başarır.


2. Sezon / 12. Bölüm | A HUNDRED YEAR OLD CAN OF WORMS
Keith, ekibi bu devasa zombileşmiş evi almaya ikna eder. Sonrasında bu evin aslında Orlando'nun tarihi bölgelerinden birinde olduğunu ve evin dış cephesinin görünümü hakkında belli bazı kurallara uymaları gerektiğini öğrenirler. Sayısız çürümüş pencerenin değiştirilmek yerine yenilenmesi, güvenli olmayan bir garajın kiremitlerinin tek tek yerleştirilmesi dolayısıyla, bu proje hızlıca tarihi bir kabusa döner. Ancak ekip beraber çalışmayı başarır ve bu ekip çalışması müthiş bir restorasyon gerçekleştirir. Böylece bu proje tarihi bir kar sağlayarak meyvesini verir.


2. Sezon / 13. Bölüm | FLEABAG HOUSE
Ekip, kirli geçmişi olan bu pire basmış ve çürümüş evi bulduktan sonra içerisindeki korkunç koku ve zehirli gibi duran halılara rağmen burayı yenilemeye karar verirler. Ancak komşulardan duydukları korkutucu hikayeler ve evde buldukları çalıntı eşyalardan sonra bu zombi evin, geçmişinden dolayı perili olabileceğini düşünmeye başlarlar. Öncelikle tüm evi su basar ve sonrasında arka bahçedeki odunların tutuşması nedeniyle yangın çıkar. Ama bu kadar olumsuzluğa rağmen tüm mahalle bahçe düzenlemesi sırasında ekibimize yardım eder. Bunun sonucunda bu korkutucu zombi ev, aslında gerçek bir ev olabileceğini kanıtlar.


2. Sezon / 14. Bölüm | TURN UP TO TEAR DOWN
İlk başta bu minik zombi evin yıkılması düşünülmektedir ve ekibin büyük çoğunluğu bu arsaya iki ev birden yapılmasını savunmaktadır. Ancak Duke bu evin ve içerisindeki nostaljik banyoların yıkılmaması konusunda ekibini, kendisini ön verandaya zincirleyerek ve herşeyin kolay ve hızlı olacağına dair söz vererek ikna etmeyi başarır. Ancak kısa bir süre sonra verdiği sözü tutmaz ve iyi durumda olan ahşap zemini söker, arka bahçedeki kulübeyi misafir müştemilatına çevirir ve bahçeye kaldırım taşı döşetir. Ekip bir araya gelerek Duke'ün bu aşırı harcamalarını kontrol altına alarak bu yenilemenin bir hüsranla sonuçlanmasını engellerler.


2. Sezon / 15. Bölüm | THE FRANKENZOMBIE
Bu birbirinden kopuk bu Zombi evin, bağımsız iki tane giriş kapısı ve gerçekten ekibin aklını bulandıran, kafa karıştırıcı bir ev planı vardır. Evin zeminini tamamen yeniden oluşturmak ve birbirleri ile uyumlu alanlar yaratmak için plan yaparlar. Bunu gerçekleştirmek için oturma odasındaki zeminini yükseltir, bazı duvarları yıkar ve ebeveyn banyosunu genişletirler. Ama Justin'in Keith'e yıkım gününde yaptığı şaka yüzünden Kiith intikam almaya çalışırken şakanın dozu biraz kaçar. Ve çok masumane başlayan şakalaşma serisi bir anda gerçekten çok tehlikeli ve masraflı bir hal almaya başlar.


2. Sezon / 16. Bölüm | A GNAWING PROBLEM
Florida'nın merkez bölgelerinde termit (Beyaz Karınca) istilası altında olan ev sayısı çok fazladır ve ekibimiz bu evi satın aldığında bu böceklerden kurtulmanın ne kadar masraflı bir iş olduğunu ilk elden öğrenir. Aslında, eskiden yaşanmış olan bir termit sorunuyla uğraştıklarını ve canlı böcekler olmadığını düşünürlerken, yenileme sırasında işin iç yüzünün aslında daha farklı olduğunu keşfederler. Kemirilmiş ahşap kaplamalar, parçalanan tavan kirişleri, evin temelindeki sesler ve tabi ki canlı termitler. Zararın çok fazla olmasından dolayı evi tamamen kapatırlar ve bu yarısı yenmiş zombi eve tekrardan hayat verirler.


2. Sezon / 17. Bölüm | THE KING ZOMBIE
Su kanalının yanındaki bu zombi ev ekibimize daha önce hiç olmadığı kadar fazla sorun çıkartıyor. Batmış, eşit olmayan tabandan, çürümüş duvarlara ve bitmeyen temel yapı hasarlarına kadar bu ev bir sorun kitabı niteliğinde. Ekip, bu evde sadece dış cephe duvarlarını tutmanın işlerine yarayacağına karar veriyor ve evin içerisini sıfırdan yapmaya başlıyorlar. Ancak evin içerisinde işleri ilerlettikçe aslında su kanalının düşündüklerinden daha fazla sorun çıkarttığını farkediyorlar. Arka bahçedeki pisliklerden kurtulduktan sonra aslında bir timsahın yuvasını rahatsız ettiklerini geçte olsa anlıyorlar ve timsah sürekli araziye girerek işleri aksatmaya başlıyor.


2. Sezon / 18. Bölüm | FROM RODENTS TO RICHES
Justin hasta olduğundan dolayı, Keith, Ashlee ve Duke mutfağı dahi olmayan bu evi satın alıp almamak konusunda kendi başlarına karar vermek zorunda kalıyorlar. Bu projeyi kabul ediyorlar ama evin detaylarına indikçe, evin asıl sorunlarının aslında görünenden daha çok olduğunun farkına varıyorlar. Arka bahçede bataklık gibi görünen havuzun başlı başına bir sorun olması, gizemli bir mezarın ön bahçede bulunması ve Duke'ün zaten kısıtlı olan bütçeyi zorlaması ekibi zor duruma sürüklüyor. Ancak ekip işini biliyor ve mutfağı bir sanat eserine dönüştürerek bu Zombiyi sevimli bir ev haline getirmesini biliyor.


2. Sezon / 19. Bölüm | LIEN ON ME
Evli bir çiftin, evlerini yenilerken bir anda boşanması sonucunda ortada kalan bu ev , ekibimizin geri çeviremeyeceği bir fırsat olarak karşılarına çıkıyor. Evin yenilenmesini bitirerek bir tane de ebeveyn odası eklemeye karar veriyorlar ve zaten tasarımı, boşanan çift tarafından hazırlanmış bu evden iyi bir kar elde etmeyi planlıyorlar. Aslında çok basit gibi görünen bu durum, önceki sahipler tarafından ödenmeyen borçlar ve bu borçlanılan kişilerin eve gelmeye başlamasıyla ve bir tanesinin mutfak dolaplarını geri istemesiyle zor bir hal alıyor. Ekip sonrasında başka birinin işini almanın aslında onların sorunlarını da satın almak olduğunu anlıyor.


2. Sezon / 20. Bölüm | JUSTIN TIME
Duke bu bakımsız orta çağdan kalma modern görünümlü evi bulduğunda, ekip bunun aslında çok güzel bir anlaşma olduğunu düşünmeye başlamıştı bile. Ancak ne zamanki eve girer ve evi incelemeye başlarlar, aslında zaten içeride bir yenileme yapıldığını ancak bunun çok kötü bir işçilikle gerçekleştirildiğini farkederler ve yeniden yapılması gerektiğine karar verilir. Ekibin çoğunluğu bu işten vazgeçmek üzereyken, Justin evdeki potansiyeli farkeder ve projeyi tek başına sürdürmeye karar verir. Ancak ne zaman duvarların yenilenmesi, odaların tekrar tasarlanması, elektrik tesisatının değiştirilmesi ve basitçe herşeyin sıfırdan yapılması gerektiğini farkettiğinde, yutabileceğinden daha büyük bir lokma yediğini anlar.


2. Sezon / 21. Bölüm | NOT AN EASY EASEMENT
Bu devasa ev, Orlando'nun en iyi mahallelerinden birinde inanılmaz büyük bir arazi içerisinde yeralmaktadır. Ekip evi gördüğünde, evi yenileyerek arazinin diğer yarısı ile beraber satmaya karar verirler. İç mekana küçük bir yenileme yapmayı düşünürlerken, bir anda karşılarına izin sorunları çıkar, bunun sonucunda tasarımlarını tekrar gözden geçirmek zorunda kalırlar çünkü tüm planları suya düşmüştür. İstedikleri araziyi satabilmeleri için, ellerindeki evin 2 metresinden kurtulmak zorunda olduklarını farkederler ve bu durum tüm tasarımı değiştirmenin yanısıra aynı zamanda da toplam metrekareden feragat etmeleri anlamına gelmektedir.


2. Sezon / 24. Bölüm | NOT AN EASY EASEMENT
Bu devasa ev, Orlando'nun en iyi mahallelerinden birinde inanılmaz büyük bir arazi içerisinde yeralmaktadır. Ekip evi gördüğünde, evi yenileyerek arazinin diğer yarısı ile beraber satmaya karar verirler. İç mekana küçük bir yenileme yapmayı düşünürlerken, bir anda karşılarına izin sorunları çıkar, bunun sonucunda tasarımlarını tekrar gözden geçirmek zorunda kalırlar çünkü tüm planları suya düşmüştür. İstedikleri araziyi satabilmeleri için, ellerindeki evin 2 metresinden kurtulmak zorunda olduklarını farkederler ve bu durum tüm tasarımı değiştirmenin yanısıra aynı zamanda da toplam metrekareden feragat etmeleri anlamına gelmektedir.


2. Sezon / 38. Bölüm | THE KING ZOMBIE
Su kanalının yanındaki bu zombi ev ekibimize daha önce hiç olmadığı kadar fazla sorun çıkartıyor. Batmış, eşit olmayan tabandan, çürümüş duvarlara ve bitmeyen temel yapı hasarlarına kadar bu ev bir sorun kitabı niteliğinde. Ekip, bu evde sadece dış cephe duvarlarını tutmanın işlerine yarayacağına karar veriyor ve evin içerisini sıfırdan yapmaya başlıyorlar. Ancak evin içerisinde işleri ilerlettikçe aslında su kanalının düşündüklerinden daha fazla sorun çıkarttığını farkediyorlar. Arka bahçedeki pisliklerden kurtulduktan sonra aslında bir timsahın yuvasını rahatsız ettiklerini geçte olsa anlıyorlar ve timsah sürekli araziye girerek işleri aksatmaya başlıyor.