BİZİ TAKİP EDİNFORGED IN FIRE

Bölümler

1. Sezon / 1. Bölüm | JAPANESE KATANA
In this explosive new series, 4 bladesmiths will compete for $10,000 and the title of Forged in Fire champion. Across three grueling rounds, competitors design and forge deadly edged-weapons of war. Their work will be put to the test, and those that fail will be sent home. In the final round, the two remaining bladesmiths must forge one of the most iconic weapons from history; the Japanese Katana. Their swords will be pushed to the absolute limit…the final test will determine which is stronger; their Katanas or a speeding bullet?


1. Sezon / 2. Bölüm | CRUSADER SWORD
The forge heats up as our four bladesmiths struggle create a special Japanese hardening technique on their signature blades. After a difficult 1ST round of testing, the remaining two bladesmiths head home with just five days to forge the legendary Crusader Sword. With their battle-ready weapons in hand, they're put through a brutal round of medieval testing; but only one can emerge victorious and be crown the Forged In Fire Champion.


1. Sezon / 3. Bölüm | CHAKRAM
Dört silah ustası hurda metalleri kullanarak yeni bir silah dövmek zorundalar. Süre azalırken, finale kalan iki yarışmacı doğaçlama yöntemler kullanarak bu zorlu süreci geçmeye çalışıyor. Finalde Hint Çakram’ı yapmak için evlerine gönderilen iki yarışmacı bu ölümcül dairesel fırlatma silahını yaparken epey ter dökerken aralarından sadece bir tanesi jurinin dinamik dayanıklılık testinden sağlam çıkabilecek.


1. Sezon / 4. Bölüm | VIKING BATTLE AXE
Silah ustaları çelikten imal edilen bir 'tren yayını' seçtikleri bir silah haline dönüştürmek zorundalar. Sadece iki yarışmacı finale kalacak ve ve efsanevi Viking Savaş Baltasını dövmeleri için evlerine gönderilecekler. Juri’nin acımasız testlerinden sonra, sadece tek bir yarışmacı ayakta kalacak.


1. Sezon / 5. Bölüm | KATAR
Bu bölümde yarışmacılardan, çoklu çelik katmanlarını bir araya getirmeyi içeren geleneksel bir işleme tekniğini olan Hada tekniğini kullanarak, imza bıçaklarını yaratmaları isteniyor. Final turunda ise iki rakip yarışmacı, sezonun en sıradışı silahlarından biri olan Katar’ı yaratmak için karşı karşıya gelecek.


1. Sezon / 6. Bölüm | THE ELIZABETHAN RAPIER
Demir ocağında hararet yükselirken Kılıç ustalarımız geleneksel bir teknik kullanarak imza silahlarını üretmek zorundalar. Peki juri üyeleri yarışmacılarımızı dayanıklılık testine aldıklarında silahları hala keskinliklerini koruyabilecek mi ? Final etabında, Rapier kılıcını dövmek için evlerine gönderilen iki yarışmacıdan kazanan kim olacak ?


1. Sezon / 7. Bölüm | THE ROMAN GLADIUS
Four bladesmiths heat, hammer and grind their way through a first round challenge where they must transform a steel ball bearing into a fully functional weapon. After a grueling round of tests that literally breaks a blade in two, the finalists get the opportunity to create one of the most important weapons from history, the Roman Gladius.


1. Sezon / 8. Bölüm | THE MORO KRIS
The bladesmiths must forge a signature weapon using everyday steel objects like ball bearings and shovels as their only source material. One contestant puts finishing his weapon before his own safety in a heated race to the finish. Only two competitors will move on and are given just five days to forge the mystical Moro Kris Sword – a distinctive blade that dates all the way back to 300 BC.


2. Sezon / 9. Bölüm | THE CUTLASS
Geçen sezonda elenen bir bıçağı işlevsel bir bıçağa dönüştürmesi gereken bıçak ustalarının sorun çözme yetenekleri ön planda. İlk raunddaki zor testlerden sonra yalnızca iki demir ustası efsanevi Katlas kılıcını dövmek için evlerindeki ocaklara gönderildi. Korsan kılıçlarıyla geri dönen yarışmacıların silahlarını birkaç testten geçirdik. Ama içlerinden yalnızca biri, şampiyon olarak hazineyi kazandı.


2. Sezon / 10. Bölüm | NEPALESE KUKRI
Dört bıçak ustası sıradan çim biçme makinelerini kullanarak kendi tarzlarında kendi tasarımları olan bir bıçak yapar. Yarışmada gelişmeler devam ederken yalnızca iki yarışmacı finale kalır. Bir Tabar baltası tasarlamak zorundadırlar, bu ölümcül silah güney Asya’dan geliyor. Bir dizi zorlu testten geçirildikten sonra yalnızca bir yarışmacı şampiyon olacaktır.


2. Sezon / 11. Bölüm | WAR HAMMER THE
Demir ustalarımız onlardan hurdalıktan malzeme seçmeleri istendiğinde çok dikkatli davranmalılar çünkü seçtikleri çeliği bıçağa dönüştürecekler. Peki bu bıçaklar zorlu testlerden geçebilecek mi? yarışmacılardan sadece ikisi savaş baltası yapmaya seçilecek. Evlerinin ocaklarında geçirdikleri beş günden sonra ustalarımız ellerinde baltalarıyla zafer için dönecekler. Ama yarışmanın sonunda tek bir kazanan ve Forgen In Fire şampiyonu olacak.


2. Sezon / 12. Bölüm | SHOTEL THE
Dört bıçak ustası, yüksek karbonlu çelik ve ferforje demir gibi iki zıt materyali tamamen işlevsel bir silaha dönüştürmek için sonu belli olmayan zorluklarla karşı karşıya kalacak. Müthiş bir test turundan sonra, sadece iki kişi final turuna kalacak. Final turunda, tarihin en güzel tasarlanmış bıçaklarından biri olan Etiyopya Shotel'ini yapmak için sadece beş günleri olacak. Bu benzersiz şekilli bıçak, onları ters köşeye mi yatıracak, yoksa içlerinden biri Forged in Fire şampiyonluğuna kancayı takabilecek mi?


2. Sezon / 13. Bölüm | KHOPESH
Bu hafta bıçak ustalarına bükmeli bir görev verildi, çelik kablodan silah yapmaları istendi. Bu zor çeliği kullanırken rekabet yavaşça tırmanır. İki raundun sonunda yalnızca iki kişi evine Mısır Kopeşi yapmak için dönüyor. Rekabet tırmanıyor ama ne yazık ki aralarından yalnızca bir tanesi şampiyon olacak. .


2. Sezon / 14. Bölüm | SCOTTISH CLAYMORE THE
Demir ustaları elektrikleri ve elektrikli aletleri ellerinden alındığında Forged In Fire’daki şimdiye kadar ki en zor günlerini yaşıyorlar ve bıçaklarını yalnızca ateş ve çıplak elleriyle yapmalılar. Bu zorlu etaptan geçip final turuna yalnızca iki kişi kalacak ve bu iki kişinin William Wallace’ın efsanevi İskoç kılıcını yapmak için 5 günleri olacak. Final turunun testinde sürekli kesecekler fakat sadece en cesur olan yürek Forged In Fire şampiyonu unvanını alacak.


2. Sezon / 15. Bölüm | SPIKED SHIELD
Üç uğurlu sayımız. Bıçak ustalarımız üç veya daha fazla sayıda metali birleştirerek, kendi imzalarını taşıyan bir bıçak imal etmekle görevlendiriliyorlar. Zorluklar ve acılarla geçen etaplardan sonra aralarından ikisi son turda evlerine dönüp, efsanevi Çivili Kalkan’ı dövmeye başlıyorlar. Son etabın zorlu testlerinin sonunda aralarından bir tanesi Forged In Fire şampiyonu olmaya hak kazanıyor.


2. Sezon / 16. Bölüm | VIKING SWORD
Dört Bıçak Ustası, sezonun en çekişmeli bölümlerinden birinde, hurda bir arabadan söktükleri parçaları kullanarak, zamana karşı birer bıçak imal etme yarışı veriyor. Aralarından sadece ikisi beş gün içinde birer Viking Kılıcı yapacakları final turuna kalacak. Şok finalde sınırlarına kadar zorlanacaklar fakat aralarından sadece biri Forged In Fire şampiyonu olabilecek.


2. Sezon / 17. Bölüm | KHANDA
Bıçak Ustaları’mızdan birbirlerine kaynatılmış bir metal yığını arasından malzemelerini çıkarmalarını ve kendi imzalarını taşıyan bir bıçak yapmaları istendiğinde, yarışma iyice kızışıyor. Aralarından sadece ikisi antik dönem Hindistan’ının efsanevi kılıcı Khanda’yı imal etmek için evlerine dönecek. Acaba baskı altında eğrilip kırılacaklar mı? Bıçak Ustalarının yüzleşeceği soru bu. Sadece ayakta kalan tek kişi Forged In Fire şampiyonu olmaya hak kazanacak.


2. Sezon / 18. Bölüm | TABAR
Dört bıçak ustası sıradan çim biçme makinelerini kullanarak kendi tarzlarında kendi tasarımları olan bir bıçak yapar. Yarışmada gelişmeler devam ederken yalnızca iki yarışmacı finale kalır. Bir Tabar baltası tasarlamak zorundadırlar, bu ölümcül silah güney Asya’dan gelir. Bir dizi zorlu testten geçirildikten sonra yalnızca bir yarışmacı şampiyon olacaktır.


3. Sezon / 19. Bölüm | CHAMPIONS EDITION
Four Forged in Fire champions return for a chance to prove who among them is the best of the best in a challenge that leaves no room for error: a high carbon steel inlay. After two surprising rounds of competition, only two will move on to the final round where they will have just five days to create a weapon that stumped previous contestants; the Scottish Claymore. Will this sizable blade be too much to handle, or will one be able to stand above the rest as Forged in Fire champion of champions?